Šéf FIA pro okruhové závody: Formule E nechce přijít o DNA městských závodů

Formule E představí v sezoně 2022/23 vozy třetí generace, které budou lehčí a rychlejší. Přestože by nové monoposty splňovaly bezpečnostní požadavky Mezinárodní automobilové federace pro závodění na stálých okruzích, tak šéf FIA pro okruhové závody Fréderic Bertrand tvrdí, že piloti budou závodit výhradně na městských tratích.

Momentálně se konají eprix na okruzích druhého a třetího stupně, které jsou buďto postaveny dočasně přímo v ulicích měst jako Paříž a Řím, nebo se jedná o polostálé tratě jako Marrákeš a stálé tratě jako okruh Bratří Rodríguezů v Mexiku.

“Městské závody jsou DNA šampionátu a o to nechceme přijít. Myslím si, že kompromisy, které jsme udělali, jsou dobré,” řekl Bertrand pro portál e-racing365.com, který připomíná, že například okruh v Ad Diriyahu je odlišný od ostatních, “protože je to systém vytvořený na městské bázy.”

“Mexico City je dalším příkladem, kde závodíme ve městě, ale na stálé trati. Nicméně maximem je mít dvě, možná tři takové tratě za sezonu, přičemž zbytek se bude skutečně soustředit do center měst.”

Kvůli rychlejším autům budou muset okruhy pravděpodobně projít rekonstrukcí, aby umožnily rychlejší závody.