Šéf Mahindry o nečekaném úspěchu: Všechno nám hrálo do karet

Mahindra Racing, formule E, Marrákeš ePrix 2018/19
Mahindra do sezony vstoupila podobně jako minulý rok. Silný úvod sezony stvrdila nečekaným vítězstvím v Marrákeši, po kterém jejímu pilotovi patří první příčka mezi jezdci. Na podobnost obou sezon nechce šéf týmu Dilbah Gill ani pomyslet.

Bylo to jedno z těch vítězství, o kterém si před začátkem závodu můžete nechat zdát. Když se ale sečtou smolné okamžiky Mahindry z loňské sezony, všechna negativa a pozitiva se znovu dostávají do pomyslné rovnováhy.

Jerome D’Ambrosio v Marrákeši startoval až z desáté příčky. To není ideální pozice pro útok na nejvyšší stupně. Jenže když došlo ke vzájemnému kontaktu mezi oběma vozy BMW, byl už Belgický pilot takříkajíc na svém místě.

Do té chvíle si už zvládl nekompromisním způsobem proklestit cestu až na třetí příčku, přičemž nedlouho na to i díky štěstěně vedl. A co naplat, že si Virgin pošetřil energii na závěr závodu, když poté, co z trati zmizel safety car mu na útok zbylo pouhé jedno kolo.

ČTĚTE TAKÉ:

“Hodně nám to dnes hrálo do karet, to je pravda. Minulý rok jsme ale o nějaká vítězství přišli, takže ty dobré a špatné okamžiky jsou zase v rovnováze. Takové je závodění. O to sladší tohle vítězství je, neboť jsme byli silní, ale kvůli startu z desáté příčky jsem pomýšlel jen na čtvrté nebo páté místo,” vypráví šéf týmu Mahindra Dilbah Gill.

Metry zbývající do finiše pro něho byly infarktovou záležitostí. Sám si přál dojezd za zpomalovacím vozem.

Alejandro Agag stál za mnou a říkal, že si přeje, aby to neskončilo za safety carem. Já jsem říkal přesný opak. Byl to epický závěr závodu a pro nás epické vítězství.”

Síla v klíčových momentech

Klíčovým okamžikem byla z pohledu Gilla strategie ponechat si alespoň jeden útočný mód do závěrečné fáze závodu. Udržet při jeho aktivaci za sebou vozy Virginu byl jen další ze střípků neočekávaného úspěchu.

“Tým všechny ty věci zvládl náramně, tempo bylo dobré a navíc jsme se ubránili, když to bylo nejvíc nutné. Jerome může zajíždět dobré výsledky, to ukázal už na začátku své kariéry. Je rovněž silný v klíčových momentech, kdy musí udržet jezdce za sebou,” pěl chválu Gill na svůj tým a výkon D’Ambrosia.

Ve výhledech na konec sezony byl ovšem více při zemi. Aby ne. Loni Mahindra dostala lekci, ze které si Gill bere ponaučení. Tehdy se v první polovině ročníku indickému týmu nebývale dařilo a mnozí jej předčasně pasovali na vítěze. V té druhé pak přišly problémy se spolehlivostí a bylo po nadějích. Tuhle noční můru už nikdo v týmu nechce zažít.