Šéf Mercedesu: Formuli E prospěje odchod automobilek

Šéf týmu Mercedes, Toto Wolff, nevěří, že odchod výrobců z Formule E je špatná věc, a vidí to jako potenciální příležitost k „restartu“. Po skončení osmé sezony ztratí formule E tři ze svých největších týmů, přičemž Audi a BMW letos odejdou a Mercedes příští rok.

Přestože týmy Jaguar a Nissan stále zůstávají stejné, týmy soukromníků nyní převyšují týmy výrobců a Wolff vidí příležitost, aby se takové týmy díky tomu rozrostli.

Převraty vždy nabízejí příležitosti ke změně. Na první pohled je samozřejmě nešťastné, že současně odcházejí tři prémioví výrobci, ale možná vzorec E právě teď potřebuje nějaký restart, aby udělal další krok. Ostatní týmy, možná více soukromé, porostou, protože se dostanou do centra pozornosti,” říká šéf stáje formule E a formule 1.

Mercedes-Benz EQ byl v Berlíně korunován šampiónem, zatímco Venturi, zákazník Mercedesu, vyhrál závěrečný závod.

„Z titulu jsme měli samozřejmě velkou radost. Ale Edoardo Mortara nebyl jen vicemistrem šampionátu, ale poslední závod v Berlíně vyhrál i Susiin jezdec Norman Nato.

To je přinejmenším třeba považovat za rovnocenný úspěch. Aby se soukromý tým stal konkurenceschopným, aniž by za ním stála velká korporace, a aby vedl k vítězství a druhému místu v mistrovství světa, nelze hodnotit dostatečně vysoko.”