Šéf Mercedesu James: Pod tlak nás dostanou zejména německá média

V sezoně 2019/20 budou stát na startu čtyři přední německé značky – Audi, BMW, Mercedes a Porsche. Stane se tak vůbec poprvé, kdy toto kvarteto nastoupí proti sobě v jedné sérii.

“Upřímně si myslím, že tlak přijde od médií. Zejména těch německých,” předpovídá šéf Mercedesu Ian James, jehož slova přinesl portál e-racing365.com. “Myslím si, že musíme být velmi opatrní. Koneckonců soupeř je soupeř, ale přidá to i na vzrušení a na příběhu.”

“Koneckonců jsme tu pro sport a ten žije z nadšení veřejnosti a fanoušků. Jako vedlejší příběh to není vůbec špatné.”

Německé OEM rovněž oznámili partnerství s dánským expertem na technologii obnovitelných zdrojů Vestas, jenž se připojí k celosvětovému rivalovi Envision Energy (Envision je titulární sponzor týmu Virgin Racing – pozn. red.).

“Koneckonců závodíme s elektrickými auty, protože to má co do činění se silničními elektromobily a protože existuje tato marketingová platforma, ale proud odněkud musí být. Musí být generován a Vestas je pionýrem v tom, co dělá.”

“Jestliže chcete s někým spolupracovat, pak to musí být autentické a reálné – zkrátka to nemůže být uděláno jen tak. Myslím, že pokud to poskládáte dohromady, tak dostaneme dobrou příležitost, což přinese do paddocku formule E odlišného ducha a na to se moc těším.”