Šéf Red Bullu Horner: Bylo by zajímavé vidět, čeho by da Costa v F1 dosáhl

Úřadující šampion Antonio Félix da Costa v uplynulé sezoně dominoval. Svými výkony dal o sobě opět vědět a zájem o jeho služby ze strany týmů formule 1 stoupnul.


Portugalský závodník patřil do juniorské akademie Red Bullu, přičemž mezi lety 2010-2013 působil na pozici testovacího jezdce právě u rakouské stáje a u Force Indie. Ovšem stálého angažmá se nedočkal, naopak byl z juniorky vyřazen.

Po zisku titulu ve formuli E si jej ve formuli 1 opět začali všímat, a to především šéf Red Bullu Christian Horner, který je přesvědčený, že nebýt jejich podpory, tak by někteří jezdci dnes nebyli tam, kde jsou: “Je skvělé, že tým F1 Red Bull dal příležitost tolika závodníkům, kteří (mimo F1) závodí. Ať už to byl Jean-Éric Vergne, da Costa nebo Sébastien Buemi. Je skvělé ho vidět vyhrávat (v Le Mans) a samozřejmě, že jej Red Bull nadále podporuje.”

“Bylo by zajímavé vidět, čeho by v F1 dosáhl.”

Horner tvrdí, že v ostatních sériích závodí právě díky podpoře nápojového giganta: “Takže všichni tito jezdci by nezískali tuto příležitost, kdyby neměli podporu od Red Bullu a záštitu v jejich začátcích. Ale nemyslím si, že by toho litovali. Pokaždé to přineslo své ovoce.”

“Myslím si, že by asi bylo zajímavé vidět, čeho by da Costa dosáhl ve voze formule 1, ale tato příležitost nikdy nenastala,” dodal Horner, jehož slova cituje portál Motorsport.com.

Šampion da Costa: Několikrát jsem to málem vzdal

Da Costa byl pro sezonu 2014 horkým kandidátem na sedačku u Toro Rosso (dnes AplhaTauri), nicméně angažmá nakonec nezískal. Přesunul se tedy do německého šampionátu cestovních vozů DTM, kde reprezentoval barvy BMW. Posléze projevil o jeho služby zájem tým Super Aguri.

Devětadvacetiletý rodák z Cascais je jedním z mála pilotů, jejichž jméno figuruje na startovní listině od premiérové sezony 2014/15. Jeho cesty s Red Bullem se definitivně rozešli na konci roku 2015.