Sněhová Andros Trophy bude plně elektrická

V sérii Andros Trophy, jejíž závody se konají na ledových okruzích ve francouzských Alpách, doposud závodily bok po boku vozy s elektropohonem a vozy poháněné klasickým spalovacím agregátem. Jednalo se tak o jedinou soutěž, ve které nastupovaly auta s rozdílnými motory.

Ovšem počínaje sezonou 2019/20, která odstartuje v prosinci, budou v tomto šampionátu závodit pouze elektroauta. Kalendář se skládá ze sedmi podniků, přičemž devítitýdenní sezona odstartuje ve Val Thorens 7. prosince, poté se pojede v Andoře, v lyžařském středisku Isola 2000, Serre Chavalieru, Lans en Vercors a finále se uskuteční v Super Besse 1. února.

V loňské sezoně se postavily na start tři plně elektrické vozy pilotované bývalým závodníkem formule 1 a formule E Nikem Prostem, Aurelienem Paniesem a Franckem Langorcem a deset aut se spalovacím motorem.

Prvním potvrzeným pilotem pro příští sezonu je Jean-Baptiste Dubourg, který usedne za volant Renault Zoe týmu DA Racing.

“Jsem opravdu šťastný, že bude Renault partnerem DA Racing další tři sezony,” řekl organizátor seriálu Max Memers, jehož slova citoval britský portál e-racing365.com. Dále prozrazuje, že o plně elektrickém poháru jednali s ředitelem Andros Group Frederikem Gervosonem už před deseti lety.

“Nasazení nového Renaltu Zoe do 100% elektrické Andros Trophy je konzistentní pro Jean-Baptistu Dubourga a DA Racing, jenž vyhráli Andros Trophy v posledních čtyřech letech s vozy značky Renault,” uzavřel Memers.