Šestá sezona formule E začne jen těsně před Vánocemi

Formule E, Felipe Massa, elektrická formule, FIA, ABB
Formule E pravděpodobně svou šestou sezonu začne dvojitým závodem v Rijádu, který by se měl konat pouhý víkend před Vánocemi.

Dvojitým závodem v Rijádu podle všeho může začít nová sezona formule E. Odstartovat by navíc mohla jen pár dní před Vánoci, čímž by oproti předchozím ročníkům došlo k termínovému posunu. Důvodem k obecně vítané změně jsou kolize s jinými šampionáty.

Pozdější start nového ročníku už je diskutován ze strany organizátorů, FIA i samotných týmů. Šestá sezona by tak mohla začít ve dnech 20.-21.prosince.

Právě v tomto měsíci fanoušky motorsportu čeká hned v jeho první den vyvrcholení šampionátu F1 konané v Abú Dhabi. O týden později následuje předávání výročních cen FIA Awards Gala. V Bahrajnu se zase 14. prosince bude konat čtvrtý závod WEC. Ve stejném termínu se pak pojede i finále WTCR v Sepangu.

Původně mělo vedení formule E spolu s organizátory rijádského závodu v plánu umístit ePrix právě do tohoto termínu. Víkend před vánočními svátky byl některými automobilkami odmítnut. Jedním z důvodů jsou obtíže spojené s přepravou firemních hostů na akci.

Provizorní kalendář nové sezony formule E by měl být znám ve druhém červnovém týdnu, kdy bude v Paříži zasedat Světová rada motorsportu.

ČTĚTE TAKÉ: 

Venturi a Max Biaggi pojedou o rychlostní rekord elektrických motocyklů