Seznam účastníků MotoE kompletní, nechybí známá jména z prostředí MotoGP

Hned několik bývalých motocyklových šampionů napříč třídami MotoGP figuruje na soupisce premiérového ročníku šampionátu MotoE. Elektrická doprovodná série nejprestižnějších motocyklových závodů odstartuje příští rok.

Mezi účastníky například figurují mistr kubatury Moto3 z roku 2011 Nico Terol nebo Mike de Meglio, který se jím stal ještě ve 125ccm v roce 2008. Dále se představí i Kenny Foray a Josh Hook, jezdci vytrvalostních závodů EWC, či Sete Gibernau známý z královské kubatury MotoGP.

Premiérová sezóna se začne oficiálními testy v Jerezu už tento týden. Naplánovány jsou v termínu 23. – 25. listopadu. Další testovací jízdy budou následovat v měsících březnu a dubnu.

Jak již bylo nastíněno, MotoE se stane součástí závodních víkendů šampionátu MotoGP. V příštím roce elektrická série zůstane pouze na evropském kontinentu a zúčastní se pěti akcí. Začíná se 5. května v Jerezu a dále se bude pokračovat přes Le Mans, Sachsenring, Red Bull Ring a Misano.

Závody budou trvat přibližně 15 minut a své místo v programu najdou v neděli ráno před závody třídy Moto3. Všichni účastníci dostanou stejný motocykl Energica Ego Corsa o výkonu až 120 kW a kapacitou baterie 20 kWh. Týmům zůstane možnost pohrát si s konfigurací některých součástí.

Napsat komentář