Shakedown před ePrix Říma: Potvrdí Jaguar svoji rychlost?

Třetí podnik sezony 2020/21 bude hostit hlavní město Itálie, Řím, kam coby lídr šampionátu mezi jezdci míří Nyck de Vries a mezi týmy naopak Jaguar. Kartami by mohl v sobotu zamíchat předpovídaný déšť a relativně nízké teploty.

Do ulic Říma se vrací kolotoč formule E již potřetí, přičemž v obou ročnících tamní trať nabídla velmi napínavou podívanou.

Pro letošní rok prošel okruh změnou. Dráha byla prodloužena o půl kilometru, tedy z 2 860 km na 3 385, čímž se stala po Pekingu druhou nejdelší tratí v kalendáři. Přesto ale přišla o dvě zatáčky. Letos na jezdce čeká místo 21 zatáček pouze 19.

20 jezdců se bude muset vypořádat s mixem rychlých, které nabídnou skvělé příležitosti k předjíždění, ale také na ně čekají nástrahy v úzkých sekcích okruhu.  Závěrečná část vedoucí okolo Kongresového centra a Marconiho obelisku skládající se z vlásenky a sekce pravoúhlých zatáček bude klíčová.

Rome

“Nové rozvržení je skvělé. Má delší a rychlejší rovinky a nabízí možnosti k předjíždění. Jsem si jistý, že to budou fanoušci milovat. Nemůžu se dočkat, až tam budu závodit,” nechal se slyšet šampion sezony 2016/17, jehož slova přinesl oficiální web mistrovství elektrických monopostů.

Posledním vítězem ePrix Říma je Sam Bird. Tamní trať však vyhovuje Andrému Lottererovi, který v obou předešlých závodech skončil na pódiu. V roce 2018 dokončil na třetím místě a o rok později si polepšil o jednu pozici.

Do hlavního města Itálie jede jako lídr šampionátu Nyck de Vries, na nějž ztrácí druhý Sam Bird pouhých sedm bodů. Mezi týmy je to ještě vyrovnanější, kde Mercedes dělí od Jaguaru pouze čtyři body.

Do průběhu závodu by v sobotu také mohl promluvit déšť a relativně nízké teploty.

 ČasKde sledovat
1. trénink 7:55-8:55Eurosport Player / Youtube / Facebook / oficiální web
2. trénink 10:10-10:55Eurosport Player / Youtube / Facebook / oficiální web
kvalifikace11:45-13:15Eurosport 2
závod15:30-17:30Eurosport 2