Jerez zachvátily plameny. Shořely všechny motocykly MotoE

Jerez_MotoE
Rodící se šampionát elektrických motocyklů MotoE, jenž měl od letoška doprovázet závody seriálu Moto GP, dnes v noci postihla nečekaná událost. Motocykly všech dvanácti účastníků lehly popelem při požáru na okruhu v Jerezu, kde probíhalo oficiální testování.

Celé startovní pole MotoE se tento týden sešlo ve španělském Jerezu k oficiálním třídenním testům před zahájením premiérové sezony. Ve středu bylo na trati přítomno všech 18 biků. V noci na čtvrtek se však stalo nečekané.

Zaparkované motocykly v noci v padoku zachvátil požár. Hořet údajně začalo krátce po půlnoci a plameny nakonec zlikvidovaly prakticky veškeré vybavení šampionátu společně s motorkami.

Vedení série vydalo do vyšetření celé záležitosti informační embargo. Už nyní je takřka jisté, že nešlo o úmyslný čin jako spíše o technickou závadu.

ČTĚTE TAKÉ:

„Příčina je v současnosti předmětem vyšetřování. Naštěstí se nikomu nic nestalo. O přesných příčinách požáru, stejně jako o aktualizacích v kalendáři, budeme informovat v nadcházejících hodinách,“ stojí mimo jiné v oficiálním prohlášení.

Šampionát MotoE byl veřejnosti slavnostně představen vloni. Formát závodů je podobný MotoGP, jen s tím rozdílem, že jsou zkráceny na zhruba 10 kol. Mezi přihlášenými týmy jsou známé stáje jako Tech3, Pramac, Gresini, Avintia nebo SIC Racing. Mezi jezdci vynikají jména jako Sete Gibernau, Bradley Smith či Xavier Simeon.

Londýn znovu na mapě formule E a nabídne neobvyklou trať

Napsat komentář