Simulator City: Waymo si musí autonomní vozidla nejprve vyzkoušet mimo běžné silnice

Waymo, odnož mateřské společnosti Alphabet společnosti Google, vytvořila systém Simulation City, aby otestovala svá autonomní vozidla a připravila je na skutečný svět. Waymo používá CarCraft od roku 2017, ale poté, co v něm našlo vedení nějaké mezery, rozhodla se pro druhý program.

Inženýři Waymo nyní oba tyto programy používají k testování svých vozů v Simulation City, kde jsou vozidla trénována a testována. Město také pomáhá ověřit vstupní data přiváděná do softwaru „Waymo driver“. Waymo v příspěvku na blogu uvádí, že Simulation City napodobuje silnice v různých městech a pomáhá technikům trénovat automobily a dodávky na silnicích a podmínkách před odesláním na běžné komunikace.

Šedá kostka s modrým vrškem obvykle představuje vozidla Waymo ve městě, zatímco mnoho zelených kostiček vozidel simuluje náhodné vozy na silnici. Tyto testy jsou škálovatelné a to je pro společnost důležité. Podle společnosti Waymo dosáhl do roku 2020 simulované jízdy 15 miliard kilometrů oproti 20 milionům skutečné jízdy.

Skutečné testy v průběhu let přinesly více dat do simulovaných testů do té míry, že inženýři společnosti Waymo nyní mohou v Simulation City simulovat složité detaily, jako jsou kapky deště nebo odpolední sluneční záře. Dříve tyto nevyzkoušené situace brzdily hardware pro vnímání autonomního vozidla a v takových situacích vedly k problémům při čtení dopravních signálů. Společnost používá umělou inteligenci a realistické snímky z kamer pro lepší simulaci.