Škoda chystá městský elektromobil jako nástupce Citiga

Posledním elektrickým městským vozem Škoda byl jen přeznačený Volkswagen e-Up, ale nyní ho plánuje učinit mnohem zajímavějším.

Škoda pracuje na vlastním elektrickém městském voze, založeném na zkrácené verzi platformy VW MEB s názvem MEB Entry. Očekává se, že bude uveden na trh po Volkswagenu ID.2 a Cupra UrbanRebel, přičemž oba by se měly začít prodávat někdy v roce 2025 nebo 2026.

VW ID Life je ukázkou toho, co se očekává, že se bude jmenovat ID.2 X, zatímco Urban Rebel je spíše shrbené vozidlo typu hot hatch. Škoda chce svůj vstup umístit jinak, ale v tuto chvíli nevíme, jaké karosářské provedení chce vyrábět – může se dokonce rozhodnout mít dva, stejně jako Volkswagen.

Na rozdíl od Volkswagenu a Seatu však Škoda neukázala koncept, který by předváděl vůz, který hodlá vyrobit.

Na rozdíl od verze MEB, která se dosud používala, bude MEB Entry mít pohon předních kol, i když zatím není jasné, zda by pro výkonnější verze modelů mohl být přidán druhý motor a pohon všech kol. Přední motor konceptu VW ID Life měl 230 koní, ale to nemusí stačit na možnou GTX.

Škoda má v současné době v prodeji pouze jeden kompletní EV, Enyaq. Rozhodla se nevyrábět vlastní verzi Volkswagen ID.3, ale zjevně má zájem prodávat elektromobily o jednu velikost níže.