Škoda ENYAQ 𝗶V odhalila revoluční LED světlomety

Škoda přináší díky modelu ENYAQ iV další velký krok do éry elektromobility. První čistě elektrické SUV českého výrobce automobilů přichází s novými řešeními, která spojují technicky inovativní Matrix-LED světlomety s jedinečným designem.

Česká automobilka připravuje nový SUV vůz, který nemá mít podle slov automobilky obdoby. Postupné odhalování vozu ukazuje stále více a více detailů, které zaujmou potencionální zákazníky na první pohled.

Dopředu posunutá kabina pro posádku, výrazná příď s vysoko umístěnou typickou maskou chladiče pro automobilku a klesající linie střechy dává v kombinaci s dlouhým rozvorem a velkými koly vzniknout vozu zcela nových proporcí.

„V případě modelu ENYAQ iV sázíme na emocionální designový jazyk značky ŠKODA, kterým se vyznačují už modely SCALA, KAMIQ a nová, čtvrtá generace modelu OCTAVIA. Také pro model ENYAQ iV jsou typické výrazné linie, čisté plochy a krystalické prvky, vyzdvihující um českých sklářů. Jeho proporce se ovšem liší od těch, které jsou známé u našich dosavadních SUV: ENYAQ iV má kratší příď a protaženou linii střechy. Působí tak velmi dynamickým dojmem a proměňuje vůz na prostornou, tiše plující, kosmickou loď,” uvedl Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru značky.

Velkou změnou projdou i světlomety, které zaznamenaly obrovský vývoj oproti modelům Škoda, které lze vídat na českých silnicích.

„Přední světlomety našich modelů se již dočkaly podstatného vývoje spolu s naším současným designovým jazykem a to u modelových řad SCALA a KAMIQ, stejně tak tomu bylo i u nové generace modelu OCTAVIA. U všech modelů, které jsme v posledním roce a půl představili, jsou světlomety celkově nižší a působí tak dynamičtěji. Model KAMIQ dodává výše umístěnými světly denního svícení vlastní charakter. Při vytváření světlometů byly více použity krystalické prvky.

U modelu ENYAQ iV důsledně pokračujeme v tomto trendu a cíleně zdokonalujeme jednotlivé detaily, jako jsou nová, obzvláště jemně vyrýsovaná světla denního svícení s naznačenými řasami a také novým, šestiúhelníkovým tvarem hlavních LED modulů. Inovativní charakter nového modelu ENYAQ iV je navíc zdůrazněn novými světlomety a zadními světly,” říká Petr Nevřela, vedoucí designér exteriérového osvětlení.