Škoda Enyaq Coupe iV na prvních skicách

Český bratranec VW ID.5 bude mít světovou premiéru 31. ledna na akci v Praze.

Elektrické SUV Škoda Enyaq iV dostane koncem měsíce druhou karoserii nazvanou Enyaq Coupe iV.

Světová premiéra nového modelu je plánována na 31. ledna v Praze a ve srovnání s konzervativněji vyhlížejícím SUV Enyaq iV se vyznačuje mírně se svažující linií střechy a víkem zavazadlového prostoru s ostrou odtrhovou hranou.

Rozdíl mezi Enyaqem iV a Enyaq Coupe iV můžete vidět na těchto designových skicách, které Škoda právě vydala. Při pohledu zepředu až k B-sloupkům vypadají elektrická SUV v podstatě stejně, ale odtud na linii střechy klesá dramatičtěji směrem dozadu a plynule splývají s výklopnými dveřmi.

Automobilka zatím neukáže zadní část, ale říká, že stylingu dominuje nápis Škoda v tiskacím písmu pod ostrou odtrhávací hranou a zadní světla charakteristická pro značku ve tvaru písmene C. Mezi další výrazné detaily patří sportovní přední nárazník, prahové lišty v barvě karoserie a velká kola.

Nyní, i když by někdo mohl namítnout, že svažující se linie střechy zabírá prostor pro hlavu a zavazadlový prostor vzadu (mimochodem je to méně než 15 litrů), nabízí výhodu aerodynamičtější karoserie. Zatímco běžný Enyaq iV má koeficient aerodynamického odporu 0,247, Coupe tuto hodnotu snižuje na 0,234, což by také mělo vést ke zvýšení dojezdu.

Zajímavé je, že i když by se dalo očekávat, že Enyaq Coupe iV bude nižší než jeho konvenčnější sourozenec, ve skutečnosti je o 1 mm (0,03 palce) vyšší; model je také o 4 mm (0,15 palce) delší.

Coupe sdílí platformu MEB s Enyaq iV a nabídne výběr ze dvou bateriových sad (62 kWh nebo 82 kWh) a tří výkonů: 177 koní, 201 koní a 261 koní. Varianta RS s přibližně 300 koňských sil a AWD by mohla být uvedena dále jako ekvivalent VW ID.5 GTX.