Škoda odhaluje Vision GT na bázi formule E

Škoda si v posledních letech vytvořila zvyk modernizovat některé své klasické modely předváděním skic vytvořených designérským týmem. Nedávné příklady zahrnují pocty 200 RS, 110 Super Sport a 1203 van. Nyní nastal čas oživit 1100 OHC, sportovní vůz představený v roce 1957 a vyráběný pouze v pěti exemplářích: tři spidery a dvě kupé. Jeho ekvivalent z roku 2022 je založen na modelu s otevřenou střechou, ale s elektrickým twistem.

Vision GT vykresluje Škoda jako jednomístný stroj určený výhradně pro okruh s nízko posazenou karoserií s příliš ostrým designem a bez střechy. Je natřený červeně jako jeho předek a může se pochlubit plochou lištou na obrazovce, která slouží jako čelní sklo. Volant je vyroben z uhlíkových vláken a je nahoře a dole zploštělý. Bylo nám také řečeno, že head-up displej promítá informace přímo na hledí helmy řidiče.

Technické specifikace nebyly vymyšleny, protože koncept Škody není ve skutečnosti skutečný. Má však (hypoteticky) aktivní aero tech a také „aktivní kokpit s pružně odpruženým sedadlem je navržen tak, aby optimálně kompenzoval G-síly“. Celkový vzhled je také inspirován současnými vozy Formule E, které posloužily jako inspirace dvoudílným křídlem na zádi.

Vision GT následuje po únorovém odhalení plně zrekonstruovaného kupé 1100 OHC značky Škoda. Česká automobilka potřebovala k dokončení sportovního vozu s hliníkovou karoserií zhruba sedm let a některé komponenty získala z prvního z pouhých dvou kupé, které vyrobila před mnoha měsíci. Vozy byly prodány soukromým vlastníkům a následně havarovány. Aby zaplnil mezeru ve svém dědictví, bylo kupé 1100 OHC znovuzrozeno.

Oficiální skici si můžete prohlédnout na výstavě „Design and Transformation“ v Muzeu designu v Bruselu do 8. ledna 2023. Vision GT je součástí série Škoda „Icons Get a Makeover“, která zahrnuje i moderní interpretace Felicie a populární Monte Carlo.