Škoda v Liberci otevřela první UNI.Lab sdružující odborníky se studenty

UNI.Lab, Technická univerzita Liberec, Škoda Auto
Sdílená laboratoř UNI.Lab je platforma automobilky Škoda, která slouží k výměně zkušeností mezi odborníky společnosti a studenty. Jednu taková se studentům otevírá na Technické univerzitě v Liberci.

Společnost Škoda Auto otevřela novou sdílenou laboratoř UNI.Lab. Ta se nachází při Technické univerzitě v Liberci. Zde se mohou studenti potkat se zástupci automobilky a seznámit se s možnostmi budoucí kariéry ve společnosti. Mimo to si mohou studenti vyměňovat názory ohledně aktuálního dění v automobilovém průmyslu.

Velký důraz přitom bude kladen na témata elektromobility, digitalizace a automatizace v oblasti Průmyslu 4.0. Laboratoř UNI.Lab je prvním svého druhu v České republice. Vedle přednášek je v nabídce také poradenství při vypracovávání bakalářských a diplomových prací.

ČTĚTE TAKÉ: 

„Akutální změny v automobilovém průmyslu vyžadují při spolupráci mezi naším podnikem a tuzemskými univerzitami inovativní koncepty a zajímavé formáty. Abychom i v budoucnu byli atraktivním zaměstnavatelem pro ty nejlepší odborníky, je neustálá výměna názorů a zkušeností s mladými talenty stejně důležitá jako pestrá nabídka kariérních možnotí,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti za oblast výroby a logistiky.

V současnosti Škoda Auto v tuzemsku podporuje již na 20 univerzit a 40 středních škol a učilišť.  Automobilka poskytuje k výuce vozy nebo jejich komponenty. Jen v roce 2018 školám zanechala 60 nehomologovaných aut, 55 motorů, 31 převodovek a přes 200 dalších technických zařízení.

Škoda zintenzivňuje přípravy přechodu na elektromobilitu

Zdroj: Škoda Auto