Škoda zintenzivňuje přípravy přechodu na elektromobilitu

Škoda Auto, Škoenergo, Evision, elektromobil, nabíjecí stanice
Škoda Auto začíná s intenzivní přípravou na požadavky přechodu na elektromobilitu. Ve svých závodech a jejich okolí na výstavbu dobíjecích stanic vloni automobilka investovala 3,4 milionu eur (v přepočtu 87,7 milionu korun). Za tyto peníze vybudovala přes 300 nabíjecích bodů. Nasbíraná data Škoda využije k další optimalizaci sítě.

Dobíjecí infrastrukturu v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Do její výstavby automobilka v minulém roce investovala celkem 3,4 milionů eur: 1,65 milionů eur směrovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě a dalších 1,75 milionů eur do instalace více než 300 dobíjecích bodů.

To zahrnuje více než 220 dobíjecích bodů na střídavý proud (AC) a více než 80 moderních dobíjecích bodů na stejnosměrný proud (DC). 

„Přípravy na elektromobilitu ve Škoda Auto běží na plné obrátky. Už od loňského roku je v areálu našeho závodu v Mladé Boleslavi ve zkušebním provozu více než 300 dobíjecích bodů. Zkušenosti a poznatky, které́ tak získáme, nyní́ využijeme při další výstavbě dobíjecí́ infrastruktury i mimo areál závodu, kterou zahájíme s naším partnerem Ško-Energo,“ uvádí Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti.

V příštích letech plánuje výstavbu infrastruktury i mimo areál závodu. Společně s energetickou Ško-Energo, která je dodavatelem energie, a městem chce automobilka připravit Mladou Boleslav na éru elektromobility a přeměnit jej ve v rámci koncepce Smart City.

Už v letošním roce automobilka na trh uvede první modely s elektrickým pohonem. Prvním z nich bude plug-in hybridní Superb. Na něho naváže plně elektrický model Citigo, načež v roce 2020 Škoda zahájí výrobu Vision E.

Škoda chystá nové SUV, ponese název podle původních obyvatel Grónska