Solo AVT odhalilo extrémní design autonomního kamionu

Solo Advanced Vehicle Technologies (Solo AVT), nová společnost založená v roce 2021 se sídlem ve Fremontu v Kalifornii, odhalila design svého futuristického elektrického náklaďáku SD1.

Solo AVT SD1 je dálkový bateriový elektrický nákladní vůz třídy 8, navržený pro dojezd více než 800 km a přizpůsobený speciálně pro plně autonomní řízení.

Podle Solo AVT má SA1 díky novému designu, který se zbavuje člověka na palubě a aktivní aerodynamice, nejnižší koeficient odporu ze všech nákladních vozidel třídy 8 na silnici. Spolu s dalšími prvky, jako jsou pneumatiky s nízkým valivým odporem, se očekává, že vozidlo bude efektivní.

Vozík je poháněn vícerychlostními tandemovými nápravami s integrovanými elektromotory, které dohromady nabízejí celkový špičkový výkon 600 kW.

Solo AVT podtrhuje plnou redundanci systému na letecké úrovni pro autonomní provoz v kombinaci s venkovním osvětlením pro komunikaci s chodci a ostatními účastníky silničního provozu a jedinečným zvukovým podpisem.

Pokud jde o přívěsy, je slíbeno, že bude kompatibilní se stávajícími standardními přívěsy a všemi standardními nakládacími doky. Společnost slibuje, že vozidlo bude schopno táhnout ekvivalentní hmotnost jako dnešní nákladní vozidla třídy 8.

Také pokud jde o rychlé nabíjení, neexistuje žádné proprietární řešení, protože vozidlo bude kompatibilní se stávajícími rychlonabíječkami – předpokládáme současné CCS a budoucí vysoce výkonný Megawatt Charging System (MCS) pro nákladní vozidla.

Celkově se Solo AVT SD1 zdá být o krok za ostatními elektrickými nákladními vozy, protože přidává do rovnice prvek plně autonomního řízení, kromě dosud nedosažitelné schopnosti dlouhého dojezdu a vysokého užitečného zatížení.

Neexistuje žádná časová osa, kdy bychom mohli SD1 vidět na trhu, nebo dokonce ve fázi prototypu. Uvedení zcela nového produktu na trh obvykle trvá minimálně několik let.