Oficiálně: Soupiska páté sezóny formule E uzavřena

Mezinárodní automobilová federace FIA zveřejnila oficiální podobu seznamu účastníků pro pátou sezónu šampionátu formule E. Objevují se zde však i jména, která nejspíše závodit neuvidíme.

Potvrzeno tak bylo již dříve známé – účast 22 pilotů a 11 týmů. Nicméně na listině jezdů se i nadále objevuje Thajec Alex Albon. Ten sice s týmem Nissan e.dams na nový ročník smlouvu podepsal, jenomže o služby talentovaného pilota projevilo eminentní Toro Rosso. Stále však nedošlo k finálnímu navázání vztahu mezi ním a stájí F1. Rozhodujícím faktorem bude verdikt, zda setrvá Brendon Hartley či nikoliv.

Překvapivým je taktéž návrat Felixe Rosenqvista. Ten má pro příští sezónu angažmá v zámořské Verizon IndyCar Series, nicméně kvůli nemožnosti nasadit do ePrix v Rijádu Pascala Wehrleina, indická Mahindra sáhla po osvědčené kvalitě. Jedná se však pouze o dočasný záskok v podobě prvního závodu sezóny. Více čtěte zde.

Mezi nováčky soutěže, i se započítáním navrátilců, figurují Felipe Massa, zmiňovaný Alex Albon, Tom Dilmmann, Gary Paffett, Robin Frijns, Alexander Sims a Pascal Wehrlein. Sérii naopak opustili Nicolas Prost, Luca Filippi, Maro Engel, Alex Lynn, Nick Heidfeld.

Oficiální soupiska sezóny 2018/19