Spoluzakladatel formule E nechápe, proč Mercedes odešel

Spoluzakladatel formule E Alejandro Agag nemůže pochopit rozhodnutí Mercedesu opustit šampionát.

Před srpnovou korunovací jezdců a týmů v Berlíně přinesla média zprávu, že Mercedes opustí formuli E na konci sezóny 2022 – posledního roku pravidel Gen2.

To se děje navzdory tomu, že značka začátkem tohoto roku odhalila, že se do roku 2030 posune k nabídce plně elektrických silničních vozů v rámci investice ve výši 34 miliard liber.

Generální ředitel motorsportu Toto Wolff a šéf týmu Ian James však pokračují v plánu najít soukromou investici nebo úplný prodej závodního týmu sídlícího v Brackley.

„Nechápu jejich rozhodnutí. Jednoduše mě to mate. Prodávají elektromobily stále více, v roce 2030 přestanou prodávat spalovací vozy ve Velké Británii,” říká Agag.

V oficiálním oznámení Mercedes nastínil, že odchod z formule E mu umožní soustředit své závodní aktivity v motoristickém sportu, především na formuli 1, vzhledem k postavení šampionátu jako „nejrychlejší laboratoře pro vývoj a prokazování udržitelných a škálovatelných budoucích výkonových technologií“.

„Abychom se vrátili ke spalovacím závodům, možná mají trochu ‚poslední šanci‘. Chtějí si užít poslední roky spalování paliva a pak se v roce 2030 možná vrátí k elektrickému závodění. Pravděpodobně předtím. Nerozumím tomu rozhodnutí, ale není to problém.”