Spotřebitelské zprávy již nedoporučují Ford Mustang Mach-E

Na základě nejnovějšího průzkumu spolehlivosti automobilů Consumer Reports se elektrický crossover Ford Mustang Mach-E již nenachází na seznamu doporučených vozidel této publikace. CR upřednostňuje spolehlivost mezi několika dalšími důležitými kategoriemi a nízké skóre spolehlivosti Mustang Mach-E ji okrádá o doporučení publikace.

Zatímco Ford ještě nezaznamenal masivní prodeje EV, které by odrážely prodeje Tesly, Mustang Mach-E se prodává docela dobře. Je to jeden z mála rivalů Tesly, který ve Státech skutečně generuje velký zájem o elektromobily. Nyní je to jediný současný elektromobil, který ztratil doporučení Consumer Reports.

Zajímavé je, že Mustang Mach-E byl v top EV pro rok 2022 a obsadil předchozí místo Tesly Model 3. Publikace ve skutečnosti zašla tak daleko, že nedávno tvrdila, že elektrický Mustang měl na základě jejích průzkumů špičkové hodnocení spolehlivosti. Zdá se však, že se to změnilo.

Vzhledem k tomu, že CR svá doporučení zakládá na zákaznických průzkumech, alespoň částečně se mohou data měnit. Mnoho nových EV přišlo na trh a ukázalo se, že jsou docela přesvědčivé. U každého zbrusu nového modelu se však obvykle vyskytnou nějaké problémy, které se někdy neprojeví hned.

Majitelé možná budou muset mít svá auta nějakou dobu, než narazí na problémy, které je třeba nahlásit a/nebo opravit. Navíc někdy musí novost vyprchat natolik, aby si lidé všimli obav a přijali realitu, že jejich nové auto není dokonalé.

Informovali jsme o mnoha problémech Mustangu Mach-E, které zahrnují zamrzání displejů infotainmentu a problémy s nabíjením. Teslarati dodává, že došlo také k problémům s elektřinou, bateriemi a dalšími problémy.

Ford na řešení těchto problémů pracuje a od uvedení elektrického SUV na trh již provedl pozoruhodná vylepšení. Ke ztrátě doporučení CR poskytla automobilka následující vyjádření:

„Nasloucháme veškeré zpětné vazbě zákazníků, včetně spotřebitelských zpráv a obav vznesených zákazníky. Výsledky průzkumu pocházely z populace vozidel na počátku uvedení těchto vozidel na trh a tyto obavy byly od té doby vyřešeny.”

Ford dále dodal, že již svolával některé Mustangy Mach-E pro roky 2021 a 2022. Poskytuje také různé aktualizace softwaru týkající se některých problémů se spolehlivostí.