Startovní listina pro 7. sezónu kompletní. Téměř všichni berlínští náhradníci získali stálé angažmá

S potvrzením týmu DS Techeetah se zkompletovala startovní listina pro sezónu 2020/21, ve které najdeme hned několik debutantů. Kromě nich také někteří náhradníci z Berlína získali stálé angažmá.

Za dva měsíce odstartuje nová sezona, do které vstoupí úřadující šampioni z DS Techeetah s osvědčenou dvojicí Jeanem-Éricem Vergnem Antóniem Félixem da Costou. Na kontinuitu vsází i vice mistr Nissan e.dams, ve kterém budou pokračovat Oliver Rowland se Sébastienem Buemim. Stejnou cestou se vydal i třetí Mercedes. Stáj ze Stuttgartu prodloužila smlouvu jak s Nyckem de Vriesem, tak i se Stoffelem Vandoornem.

Na startu tři nováčci a čtyři náhradníci z Berlína

Ovšem ve Virginu už ke změně došlo. Po boku zkušeného Robina Frijnse usedne nováček Nick Cassidy, který zaujme místo po Samu Birdovi. 33letý Brit v nadcházející sezoně zkusí štěstí v Jaguaru vedle Mitche Evanse.

BMW si ponechalo Maximiliana Günthera. Avšak druhý iFE.21 bude pilotovat další nováček ve startovním poli Jake Dennis, který převzal od Alexandera Simse. Ten přestoupil do Mahindry, kde bude závodit se svým jmenovcem Alexem Lynnemjenž už v Berlíně usedl do M6Electro Pascala Wehrleina. Němec předčasně rozvázal smlouvu a následně se upsal týmu Porsche. Tým tak bude zcela německý, jelikož druhým pilotem je nadále André Lotterer. 

Poměrně překvapivé bylo prodloužení smlouvy Olivera Turveye, který je s týmem NIO už od premiérového ročníku 2014/2015. Tyrkysovo-modré monoposty totiž zpravidla obsazují poslední místa. Přesto Turvey nad týmem stále nezlomil hůl. Jeho novým týmovým kolegou bude švédsko-britský závodník Tom Blomqvist, který v berlínském sixpacku naskočil do Jaugaru I-TYPE 4 jako náhradník za Jamese Calada.

René Rast fantastickým výkonem během velkého finále šesté sezony vedení Audi oslovil natolik, že se rozhodli mu dát stálé angažmá, kde se bude učit od šampiona sezony 2016/17 Lucase di Grassiho.

V monacké stáji Venturi zůstává Edoardo Mortara, avšak na místo Felipeho Massy přijde třetí nováček Norman Nato. U Dragonu bude pokračovat Nico Müller. Smlouvu na kompletní sezonu pak dostal po dobrých výkonech na okruhu na bývalém letišti Tempelhof Sergio Sette Camara, jenž zaskakoval za Brendona Hartleyho.

Tým Jezdec Jezdec
Panasonic Jaguar Racing Sam Bird Mitch Evans
Envision Virgin Racing Robin Frijns Nick Cassidy
Nissan e.dams Oliver Rowland Sébastien Buemi
DS Techeetah Jean-Éric Vergne António Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther Jake Dennis
TAG Heuer Porsche Formula E Team André Lotterer Pascal Wehrlein
Mahindra Racing Alexander Sims Alex Lynn
NIO 333 FE Team Oliver Turvey Tom Blomqvist
ROKiT Venturi Racing Edoardo Mortara Norman Nato
Audi Sport ABT Schaeffler Formula E Team Lucas di Grassi René Rast
GEOX Dragon Nico Müller Sergio Sette Camara
Mercedes-Benz EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne