Startuje virtuální šampionát formule E, vítěz dostane 400 tisíc korun

Je to sotva pár dní, kdy bývalý manažer F1 Pavel Turek v rozhovoru hovořil o rostoucí síle discipliny virtuálního soutěžení eSport. V sobotu pak vedení seriálu formule E vydalo prohlášení, ve kterém oznamuje založení šampionátu elektrických formulí. Tedy… virtuálního šampionátu elektrických formulí. Bude tvořit součást reálných víkendů ePrix.

On-line závody formule E se uskuteční přinejmenším před starty ePrix v Long Beach, Paříži, Berlíně a Londýně.

Pro vedení seriálu bude virtuální závody formule E zajišťovat společnost Turn 10 Studio, která je ve vlastnictví Microsoftu. Promotérství zajistí úspěšná společnost ESL.

Závodit se bude na platformě Forza Motorsport 6 & Xbox. Zúčastnit se může každý fanoušek, ale do finále postoupí nejrychlejších 10 z kvalifikace.

Nejlepší 2 jezdci z každé jízdy přijedou do Londýna. Veškeré cestovní výdaje hradí vedení seriálu formule E. Vítěz finále obdrží na odměnách 15 tisíc eur, tedy zhruba 400 tisíc korun.

Jedná se o další ze silných pilířů seriálu E formule. Tím hlavním je pochopitelně samotný šampionát elektrických formulí. Již brzy se máme dočkat závodů bezpilotních vozů Roborace.

Napsat komentář