Šťastlivec Vandoorne. V Římě dojel s poškozeným vozem

Vandoorne, Formule E, HWA Racelab, sezona 2018/19
Stoffel Vandoorne na svém voze HWA zaznamenal další technické problémy i při závodě v Římě. Tentokrát však měl pořádný kus štěstí. Ozvaly se totiž jen pár chvil poté, co si dojel pro první pódiové umístění.

HWA Racelab pro závod v Římě disponovalo upravenou hnací hřídelí, kterou týmu dodává Venturi. To poté, co se v dosavadním průběhu sezony objevily několikeré závady technického rázu, jež HWA mnohdy stály body.

Nerovná trať v Římě byla ideálním testem nových komponent. A jak se ukázalo, zkouška nevyšla podle představ. Obě auta Venturi cíl neviděla poté, co Felipe Massa i Edoardo Mortara reflektovali problémy právě s hřídelí.

Z vozů poháněných ústrojím od Venturi tak dojel jen jediný – ten Stoffela Vandoorna. Byť se Belgičan dostal na pódium, jeho výsledný pocit z auta kazily rovněž potíže s hnací hřídelí. Na jeho voze se však dostavily krátce po projetí cílem.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

„Předpokládám, že to bude hnací hřídel. Věděl jsem, že se to blíží. Posledních pár kol jste si mohli všimnout, jak jsem hodně zpomalil. Nebyl zde problém s energií, zkrátka jsem šetřil auto.

Snažil jsem se nepřejíždět přes obrubníky, protože velké skoky nám dělaly značné problémy. Byl jsem si vědom situace a selhání, která potkala obě Venturi. Je to škoda, ale my měli obrovské štěstí, že jsme to dotlačili do cíle,“ sdělil médiím Stoffel Vandoorne.

Společně s týmem nyní doufají v obrat k výsledkově lepšímu období ve druhé polovině sezony. Předchozí úspěchy HWA naznačují, že bez technických poruch by se to mohlo podařit.

Šestá sezona formule E začne jen těsně před Vánocemi

Napsat komentář