Stát rozdá rekordní sumu peněz na podporu elektromobility

Rekordních 200 miliónů korun rozdá Ministerstvo průmyslu a obchodu zájemcům o elektrická auta. O dotaci se mohou přihlásit pouze podnikatelé, a to do konce května 2019.

Ministerstvo průmyslu a obchodu na začátku prosince spustilo v pořadí již čtvrtou dotační výzvu takzvaného programu Nízkouhlíkové technologie. Ta je zaměřena na podporu podniků a zavádění inovativních technologií v oblasti elektromobility.

Určena je podnikatelům, kteří svou činností operují na území České republiky. Výjimku tvoří Hlavní město Praha, jenž bylo z dotačního titulu vyňato.

Připraveno je celkem 200 miliónů korun. Jde o nejvyšší částku, jakou kdy na tyto účely stát rozděloval. Míra podpory je 75 % pro malé podniky, 65 % pro střední podniky a 55 % pro velké podniky ze způsobilých výdajů projektu. Minimální výše dotace je 50 tisíc a maximální výše 10 miliónů.

Zájemci o dotaci mohou své žádosti odesílat jen do konce května 2019. Na jedno identifikační číslo (IČ) lze podat až 10 žádostí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu za poslední dva roky vyhovělo celkem 270 žadatelům a rozdělilo přes 300 miliónů korun. Od této výzvy si i v důsledku změn ve výběrových kritériích slibuje vyčerpání veškerých peněz.

Více si o podmínkách získání dotace přečtete Hybrid.cz.

Čtěte také:

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu