Suzuki odhaluje koncept crossoveru

Suzuki odhalilo koncept elektrického crossoveru s názvem eVX, který předvádí budoucí sériový model, který se má objevit v roce 2025. Designová studie byla odhalena na Auto Expo 2023 v Indii a ukazuje evoluci známého designu Suzuki a předvádí elektrický vysokozdvižný vozík, který to je téměř přesně stejná velikost jako dnešní model S-Cros.

Koncept Suzuki eVX je 4,3 metru dlouhý, 1,8 metru široký a 1,6 metru vysoký. Má vzpřímenou přední masku, která odstraňuje myšlenku čistě ozdobné mřížky chladiče a zaměřuje se na velký osvětlený odznak Suzuki.

Linie střechy klesá směrem k zádi, takže vůz vypadá téměř jako kupé SUV, čemuž napomáhá šikmé zadní sklo. Pohledu zezadu dominuje jedna nepřerušovaná světelná lišta.

Celkově je design rozhodně agresivní a dokonce i trochu sportovní. Má krátké převisy a výrazné boky, designové detaily, které rozhodně inspirují sériový model. Na zadním tříčtvrtečním pohledu můžete v galerii skutečně vidět, jak široké jsou zadečky.

Sériový elektromobil bude čerpat z 60 kWh baterie, která mu poskytne dojezd až 550 kilometrů. To se počítá na indickém jízdním cyklu MIDC, který není tak přesný jako evropské testovací cykly WLTP nebo US EPA.

Suzuki také nedávno oznámila, že uzavřela partnerství s Inmotive Inc. se sídlem v Ontariu na vývoji dvourychlostní převodovky pro elektrická vozidla. Výrobce říká, že je to pro jeden z jeho budoucích elektrických modelů, a protože to neříká přesně, můžeme spekulovat, že by to mohla být funkce na jeho prvním EV.

Zatím není ani slovo o tom, kde Suzuki plánuje toto vozidlo prodat. Vyvíjí ho její indická pobočka Maruti-Suzuki, takže by to mohl být model vyhrazený pouze pro Asii a možná i Evropu, v podstatě trhy, kde je dnes přítomen; výrobce přestal prodávat svá vozidla v USA v roce 2012.