Techeetah po ePrix Saúdské Arábie: Čekali jsme více

Mistrovský Techeetah neměl zrovna ideální vstup do sezony. Byť bylo očividné, že nic ze své rychlosti na kolo neztratili, tak je zužovaly technické problémy.

Jean-Éric Vergne měl v pátek problémy s řízením a v sobotu mu musel tým pro změnu dát novou baterii, což znamenalo penalizaci a start z poslední řady. Přestože v závodě předvedl několik pěkných předjížděcích manévrů a těžil rovněž z chyb soupeřů, tak dojel na osmém místě.

“Bylo předem jasné, že závod bude extrémně náročný. Kvůli přísnému trestu jsem musel startovat zezadu a navíc jsem dostal penalizaci 10 sekund stop & go. Díky safety caru jsem zbytek pole dojel a rychle jsem se dostal na 11. místo. Předjíždění bylo opravdu zábavné. Bylo skvělé, když jsem dvě kola po sobě v té samé zatáčce předjel naráz dvě auta. Přesto jsem očekával od víkendu více. Teď budeme tvrdě pracovat a společně se s touto náročnou fází popereme,” hlásá bojovně Francouz, jehož slova cituje portál e-formel.de.

Druhý jezdec Antonio Félix da Costa potvrdil své kvality, Zatímco úvodní závod sezony neprobíhal podle představ, tak v sobotu se probojoval až do Super Pole a bral bod za nejrychlejší kolo ve skupině. V závodě se pak dostal až na třetí místo, jenže kolidoval se Sébastienem Buemim a poškodil si svůj monopost. Nakonec bral bod za desáté místo.

“Ačkoliv to neprobíhalo tak, jak jsme si představovali, tak jsme si z úvodního závodu odnesli mnoho pozitiv. To, že jsme byli nejrychlejší v tréninku a kvalifikaci, probojovali se polem na druhé místo a jeli o vítězství, ukazuje, že jsme měli dobré tempo a máme účinný motor,” popisuje Félix da Costa. “Pro tuto sezonu jsme dobře ozbrojeni. Bohužel jsem dostal trest průjezdu boxy za kolizi v úvodu závodu, které jsem podle mě nemohl zabránit. Přesto nepřestávám věřit a těším se na další závod.”

Značně rozladěný byl šéf týmu Mark Preston, nicméně je stejného názoru jako da Costa: “Po kvalifikaci to vypadalo s Antoniem opravdu dobře – o to smutnější jsme, že nedokázal zopakovat své loňské vítězství. Oba jezdci ukázali, čeho jsme schopní, a že máme dobré tempo. Takže obavy nemáme. Když bylo jasné, že Jean-Éric bude startovat zezadu, vsadili inženýři všechno na jednu kartu. A to se konec konců v závodě vyplatilo. Sice by bylo pěkné, odjet s ještě více body, ale každý bod se počítá. Sezona je dlouhá a my budeme mít spoustu možností to v šampionátu jezdců dohnat.”

“Dnešní výsledek neodpovídá naším očekáváním. Přesto si odnášíme z úvodního závodu dvě věci: naši piloti ukázali jak v kvalifikaci, tak v závodě, že mají dobré auto, se kterým mohou závodit o vítězství. Nesmíme si však dovolit žádnou chybu – předejít tomu bude naším nejvyšším cílem pro nadcházející závod v Santiagu,” zhodnotil ředitel DS Performance Xavier Mestelan Pinon.

Je to nesmysl, rozčiluje se nad špatným umístěním útočné zóny Buemi