Televizní expert Abt: Není to loučení s motorsportem

Německý závodník po svém nevydařeném žertíku během virtuální eprix Berlína přišel o angažmá u Audi. Ačkoliv na Tempelhofu závodil za NIO, sedačku pro nadcházející sezonu nakonec nezískal. Přesto našel ve formuli E uplatnění. Bude dělat televizního experta pro Sat.1.

Daniel Abt se nechal nahradit pro podnik v Berlíně v rámci Race at Home Challenge profesionálním simracerem, což jej následně stálo sedačku. Audi s ním ještě před berlínským sixpackem vyhodilo. Nakonec ho vzalo NIO jako náhradníka za Ma Čching-Chuu.

“Příští rok nebudu v závodním autě sedět, přinejmenším ne v oficiální závodní sérii,” potvrdil rodák z Kemptenu. Zároveň ale prozradil, že jednu nabídku dostal: “Sice jsem měl od jednoho týmu nabídku startovat v sedmé sezoně, ale rozhodl jsem se tak neučinit.”

Po solidních výkonech byl kandidátem na zisk stálého angažmá. Nicméně jejich nabídku odmítl a v ostatních týmech už bylo plno. “Po Berlíně mi udělalo pro příští sezonu nabídku NIO. Bylo to konkrétní a já mohl v roce 2021 jezdit. Ale upřímně, v této formě to pro mě nebylo zajímavé. Z finančního hlediska to pro mě nebylo lukrativní, a sehrály v tom roli i další okolnosti, o kterých nechci mluvit.”

“Jednal jsem ještě s dalším týmem a měl jsem dojem, že tam mám dobré šance. Zpětná vazba byla pozitivní a měl bych na to chuť. Ale pak se to téma nějak zametlo pod stůl a tým najal jiného jezdce.”

Od volantu k mikrofonu: Definitivní odchod z motorsportu to však není

Přestože závodit nebude, tak ve formuli E zůstane, a sice jako expert pro německou televizní stanici Sat.1. 27letý závodník však vyvrací, že by tímto pověsil helmu na hřebík.

“Rozhodl jsem se pro něco jiného, o čem si myslím, že mě bude velmi bavit. Přesto budu v sedmé sezoně ve formuli E, avšak nikoliv jako jezdec, nýbrž pro Sat.1., která bude od této sezony vysílat závody, budu působit jako expert a spolukomentátor,” odhalil Abt, jehož slova cituje portál e-formel.de.

“Pro mě je to krásný úkol, neskutečně se na to těším, protože jsem vždy s médii vycházel dobře. Myslím si, že s tím, co jsem tam v uplynulých šesti letech viděl a zažil, (…) doufejme, že vám budu moci nabídnout přidanou hodnotu v televizi tak, aby byla zábavnější a stylovější. Myslím, že to bude báječné. To ale teď není žádné loučení s motorsportem a už vůbec ne ‘Už nikdy nebudu závodit’, ale nyní se mi to jeví jako správná cesta.”

Kromě nové pozice komentátora je nyní ambasadorem sportovní odnože Seatu, Cupry. “Ještě se mi naskytla jedna věc, protože už nejsem u Audi, jak víte, ale jedním vrzem na mě narazil další výrobce, a sice Cupra Deutschland. Jsem nyní ambasadorem. Máme v plánu mnoho skvělým projektů.”