Tento elektrický hypercar Tesla SpaceX je postaven na dvou obrovských raketách

Bez jasného náznaku, kdy bude mít Tesla Roadster svůj debut na trhu, se designéři ujali toho, že posouvají formuli Roadsteru dále. A samozřejmě raketové motory Roadsteru byly klíčem k jejich výtvorům, i když jsme neočekávali, že uvidíme návrhy, kde by rakety byly ústředním bodem vozidla.

Max Schneider je mladý automobilový designér, který v současné době žije v Japonsku a vytvořil něco, co musí být jedním z fanouškovských projektů. Nicméně, i když se to na první pohled nemusí zdát nijak zvlášť Tesla, když se podíváte na Maxovo video o vytvoření hypercaru Tesla SpaceX Model R, začíná to dávat smysl. A je to docela kvalitní provedení.

Dokončený design je opravdu dobrý a je také funkční, s jediným účelem, aby vozidlo jelo rychleji. Přidává dokonce dolů směřující posilovače, které zatlačí auto do země, a ty se mohou také otáčet, aby také tlačily auto dozadu a dolů, takže také pomáhají při brzdění. V designu je zahrnuto mnoho skvělých prvků, které dodávají tomuto konceptu hloubku a také prozrazují skutečnost, že byl napsán profesionálem.

Co se týče předpokládaných specifikací tohoto raketově posíleného elektrického hypercaru, Max říká, že by měl mít celkový výkon 2 600 koní, maximální rychlost 467 km/h a vážil by kolem 2,2 tuny. Jedním z důvodů vysoké hmotnosti je to, že vozidlo by muselo nést kapalný vodíkový pohon potřebný k pohonu raket.

Energie pro elektrický pohon by pocházela z 115 kWh baterie, která by vozu poskytla teoretický dojezd 510 km na jedno nabití, ale bez použití režimu raketového posilovače. Vůz by měl být dobrý i v zatáčkách, protože jednotlivé posilovače pro čtyři rohy vozu by měly znamenat velký rozdíl v zatáčení.