Chystá se update, který by měl umožnit Tesla Cybertrucku plout po vodě

Zatímco projekt Tesla Cybertruck byl nedávno znovu odložen, humbuk kolem elektrického pickupu je tak silný, že někteří lidé již pracují na doplňcích třetích stran pro vozidlo. Nyní vidíme zatím nejambicióznější projekt, sadu, která přemění Tesla Cybertruck na elektrický člun.

Nově oznámený Cybercat Catamaran je nový produkt určený pro Cybertruck. Projekt zahájil Anthony Diamond, Phd v oboru materiálové vědy z Berkeley a sériový podnikatel.

Na nové webové stránce tohoto konceptu vysvětlují, co je vedlo k vývoji Cybercat.

„Jako první držitel rezervace Cybertruck a majitel Modelu 3 byl Anthony nadšený z tweetů od Elona, ​​které naznačovaly, že Cybertruck by měl být schopen krátkodobě sloužit jako loď. Tato schopnost by však byla v konečném důsledku omezena rychlostí, kterou by rotace kol mohla pohánět vozidlo, a nikdy by nebylo dostatečně rychlé, aby bylo přesvědčivé.”

Koncept se skládá ze snadno sestavitelné sady, kterou lze připojit k Cybertrucku a proměnit jej v katamaran.

Je vybaven 1 až 5 50 kW přívěsnými motory, které mají být poháněny akumulátorem Cybertrucku.

V kombinaci s adaptivním vzduchovým odpružením Cybertrucku by tento koncept mohl potenciálně učinit Cybercat obojživelný:

„Adaptivní světlá výška Cybertrucku a skládací nafukovací pontony Cybercatu poskytují 12” světlou výšku. Jakmile budete ve vodě, elektrické přívěsné motory, pontony a křídlová křídla se složí a kola se zasunou z vody pro rychlý vzlet. V mělké vodě nebo kolem doků může Cybercat přesně manévrovat poháněný rotací kol Cybertrucku.

I když zatím neexistuje žádný funkční prototyp, očekávají maximální rychlost přes 50 kilometrů a dojezd až 100 kilometrů v závislosti na cestovní rychlosti.