Tesla Giga Berlín je nyní největším průmyslovým zaměstnavatelem v regionu

Společnost Tesla Giga Berlín je nyní oficiálně největším průmyslovým zaměstnavatelem v celém berlínském regionu. Zařízení se v posledních měsících stále více rozrůstá a v současnosti zaměstnává kolem 5000 lidí. Při plné výrobní kapacitě Tesla předpokládá, že závod bude mít 12 000 zaměstnanců. Navíc asi 5 000 současných zaměstnanců Giga Berlín letos v srpnu dostane 6% zvýšení mezd.

Giga Berlín v současnosti vyrábí 1000 vozů týdně, což je vzhledem k tomu, že továrna byla otevřena teprve v březnu, impozantní číslo. Tesla chce, aby závod za mnoho miliard dolarů nakonec vyrobil 500 000 EV ročně. V nadcházejících měsících bude Giga Berlin pokračovat v expanzi, protože Tesla k tomuto cíli směřuje. Odhaduje se, že továrna by mohla vyrábět přibližně 3 000 vozů za týden později v tomto roce, s konečným cílem 9 600 za týden, který by mohl být potenciálně dosažitelný do poloviny dekády.

V Giga Berlín se zatím vyrábí pouze Model Y. Z dlouhodobého hlediska se však Model 3 bude vyrábět také v továrně. Zda Tesla někdy vyrobí Model S nebo X na Giga Berlín, je méně jasné. Tesla stále nevydala aktualizované S a X v Evropě a na svých evropských stránkách již nezobrazuje očekávané dodací lhůty ani pro jeden z nich.

Příští týden Tesla ukončí výrobu v Giga Berlín, aby bylo možné provést několik upgradů a zavést systém řazení. Uzavírka bude údajně trvat 10 dní, od 11. července do 22. července. Mezitím je Giga Šanghaj aktuálně uzavřena, takže může projít podobnými modernizacemi.

Tesla v minulém čtvrtletí vyrobila 258 580 vozů. Mezitím v 1. čtvrtletí firma vyrobila 305 407 vozů. Tesla dohromady vyrobila v prvních dvou čtvrtletích roku 2022 563 987 elektromobilů a je na dobré cestě k tomu, aby letos dodala více než 1 milion vozů. Převážná část výroby se odehrává v Giga Šanghaj – čínský závod Tesly jen minulý měsíc vyrobil více než 70 000 vozů.