Tesla Model 3 je nejprodávanějším elektromobilem ve Velké Británii

Tesla Model 3 se po prudkém nárůstu prodejů stala nejoblíbenějším elektromobilem na britských silnicích. S velkým náskokem je na čele před Kiou Niro.

Podle výpočtů Matthiase Schmidta, nezávislého analytika elektromobilů, počet modelů 3 na britských silnicích předběhl modely Nissan Leaf během prvních čtyř měsíců roku 2021. Ve Velké Británii je nyní 39 900 modelů 3, ve srovnání s 38 900 Leafy, z nichž mnohé jsou vyráběny v továrně společnosti Nissan v Sunderlandu.

Prodej elektromobilů v bohatých zemích prudce stoupá, jelikož tradiční výrobci automobilů čelí zpřísnění pravidel pro emise oxidu uhličitého a vyhlídkám na další zákazy. Od roku 2030 budou ve Velké Británii zakázány nové vozy závislé výhradně na benzinových a naftových motorech. O pět let později pak hybridy, kombinované se spalovacími motory.

Prodej bateriových elektromobilů nadále prudce vzrostl. Do května 2021 bylo ve Velké Británii prodáno 232 000 elektromobilů, což je podle New Automotive thinktank desetinásobný nárůst za pět let.

Tradiční výrobci automobilů nabídli spoustu nových elektrických modelů, i když Schmidt uvedl, že Tesla Model 3 bude pravděpodobně kvůli své úzké produktové řadě nejpopulárnějším britským modelem po „relativně dlouhou dobu“. Crossover SUV Model Y by se však po roce 2022 mohl rychle stát nejoblíbenější verzí Tesly ve Velké Británii.