Tesla Model 3 z Pikes Peak se mění na “elektrický nesmysl”

Tesla Model 3, která havarovala při závodění na Pikes Peak v roce 2020, obletěla automobilové novinky jako důkaz bezpečnosti závodního vozu, když viděl, jak Randy Probst, který řídil elektromobil s úpravou Unplugged Performance, vyšel z vraku živý.

A i když je Randy stále pravidelně k vidění na videích o autech, zejména v inscenacích Jasona Cammisy vyrobených pod záštitou Hagertyho, o autě samotném nebylo zveřejněno nic nového. Alespoň doteď, protože lidé z Unplugged Performance, kteří se živí úpravami a přizpůsobováním Tesly, vytáhli z mrtvých vrak Model 3 a udělali ho lepším než kdy předtím.

Opravený a mnohem vylepšený závodní elektromobil se jmenuje Bionic Phoenix a nyní má jednu z nejagresivnějších karoserií z uhlíkových vláken s tím, co se zdá být míle dlouhým předním splitterem a obrovským zadním křídlem, což vozu pomáhá dosáhnout masivní 2 tuny přítlaku při rychlosti.

Společnost, která za tím stojí, nezmiňuje hmotnost vozu, ale zasadila se o to, aby bylo co nejlehčí, vyměnila standardní okna za Lexan, odizolovala interiér a nahradila co nejvíce kovových dílů karoserie suchými karbonovými panely.  A aby to bylo ještě vážnější, kovaná kola UP-03 jsou široká 13 palců a řidič má místo k sezení uprostřed, stejně jako v McLarenu F1.

V tuto chvíli není jasné, co Unplugged Performance plánuje udělat se znovuzrozeným Bionic Phoenix Model 3, ale soudě podle jeho minulých pokusů o rekord na různých slavných závodních tratích ve Spojených státech, myslím, že je bezpečné říci, že se toho dočkáme dříve než později předvede odborné znalosti společnosti v posouvání elektromobilů na další úroveň z hlediska výkonu.

Zajímavé je, že Unplugged Performance vám obvykle dokáže prodat téměř vše, co vidíte na jejich upravených autech, takže to samé můžeme očekávat i u tohoto nejnovějšího výtvoru, což znamená, že trh s náhradními díly pro Tesly je najednou o něco šílenější.