Tesla odhalila nabíjecí přívěs, vyrábět ho nechce

Tesla v současné době nenabízí na svých elektrických vozidlech žádné solární nabíjení, i když se to v blízké budoucnosti stane součástí některých elektromobilů. Výrobce sice vyrábí solární panely, ale předtím, než je umístí na jeden ze svých elektromobilů, dal některé z nich na malý přívěs a vzal je na IdeenExpo v Hannoveru v Německu, aniž by skutečně vysvětlil, proč tam jsou.

Toto byl oficiální stánek společnosti Tesla na technologickém veletrhu, ale nebylo nabídnuto žádné vysvětlení, proč výrobce solární přívěs přivezl nebo jaké bylo jeho plánované použití. Není těžké si představit, že je taženo za EV (možná produkovat energii, i když není vysunuto) a jakmile je dosaženo cíle, může rozšířit své solární pole úplně a tak vyrábět elektřinu buď pro nabíjení EV. nebo jen pro potřeby malé skupiny mimo síť bydlení (nebo kempování).

Tento projekt Tesly Germany vypadá velmi kompaktně a lehce, i když upřímně řečeno vypadá jen jako spousta solárních panelů, které byly přidány na stávající přívěs. Pole solárních panelů je tedy od Tesly, ale samotný přívěs nikoli a i když je jistě funkční, aktuálně nevypadá jako součást – jeho design by nepotěšil technicky zdatného fanouška Tesly; to prostě Cyber ​​nestačí…

Generální ředitel Tesly Elon Musk se v minulosti zmínil o vybudování něčeho takového, na okraj odhalení Cybertrucku v roce 2019, kdy oznámil, že do krytu nákladních automobilů by mohlo být přidáno solární pole prodlužující dosah a mohlo by být také rozkládací panely, které by zvýšily dojezd. Od té doby se o projektu nemluvilo, ale Tesla jasně zvažuje přidání nějaké součásti solárního nabíjení do svých elektromobilů.