Tesla v ohrožení: Audi odhaluje A6 e-tron

Audi A6 e-tron je stejně jako jeho jmenovec s vnitřním spalováním čtyřdveřový luxusní sedan. Na rozdíl od modelů A6, které jsou v současné době na silnici, je e-tron postaven na technologické architektuře společnosti Premium Platform Electric (PPE). V bezprostřední (a možná i dlouhodobější) budoucnosti se bude jednat o platformu, na které budou Audi EV postaveny.

Německá automobilka ve skutečnosti říká, že mimo rozměry vozu představuje A6 e-tron zcela nový designový koncept. Audi dodalo, že v závislosti na hnacím systému a verzi modelu by měl mít A6 e-tron dojezd přes 700 kilometrů, přičemž rychlejší modely budou schopné z 0 na 100 km/h za méně než 4 sekundy.

A6 e-tron pravděpodobně sám o sobě nepředstavuje existenční ohrožení pozice Tesly na horním konci trhu s elektromobily – Audi je na to příliš úzce zaměřená značka. Je to však další známka toho, že tradiční světové automobilky mají v úmyslu v tomto segmentu intenzivně konkurovat. Poplach u konkurence spustil dnes již prodávaný model e-tron GT, který na první pohled zaujme dramatickým a futuristickým designem.

Audi představuje dlouho očekávanou novinku: e-tron GT