Zaměstnanci Tesly otestují nového autopilota, přispějí k urychlení vývoje

Tesla Model X
Výměnou za bezplatné namontování autonomního balíčku a další slevy se Tesla obrátila na své zaměstnance s prosbou o poskytnutí soukromých vozů k testovacím účelům. Cílem je získat mnohem více dat a urychlit uvedení samočinného řízení do provozu.

Už v září 2018 v emailu Elon Musk vyzval zaměstnance automobilky Tesla, zda by neposkytli svůj vůz k testovacím účelům nového autonomního pilota – Hardware 3. Důvodem, proč se generální ředitel společnosti uchýlil k tomuto kroku, je výrazně kratší vývojový proces.   Zaměstanci mu totiž pomohou nasbírat mnohonásobně více dat.

Zapojit se do programu mohl kdokoli, kdo se příchodu nové autonomní technologie nebojí. Pro nerozhodné jedince Musk uvedl, že nový Hardware 3 je minimálně o tisíc procent lepší v porovnání s aktuálním Hardware 2.

Právě ten má na svědomí několik posledních nehod, z čehož pramení obavy z přenechání řízení autonomnímu systému. Podle nedávného průzkumu společnosti Continental se mimo jiné právě lidé v USA příchodu samořiditelných vozů bojí nejvíce.

ČTĚTE TAKÉ: Rychlé nabíječky Tesly pokryjí celou Evropu. Už příští rok, slíbil Elon Musk

Pro velké pochybovače Tesla připravila i několik slev. Za balíček Full Self-Driving Capability s nejnovějším softwarovým vybavením v hodnotě 8 tisíc dolarů (180 tisíc Kč) zaměstnanci nezaplatí ani cent. Mezi dalšími slevami figuruje i například sleva 5 tisíc dolarů na prémiový interiér.

Automobilka by díky tomuto řešení měla být schopna nasadit Hardware 3 do produkce už v prvním pololetí roku 2019. Do konce roku pak nabídne i aktualizaci softwaru a spuštění zcela autonomních vozů by již nemělo nic bránit.

Zdroj: Tesla.com

PODOBNÉ TÉMA:

Napsat komentář