Tesle teče do bot, Lexus a Mirai odhalují také částečně autonomní vozy

Společnost Toyota Motor Corp představila v Japonsku nové modely značky Lexus a Mirai, které jsou vybaveny pokročilou asistencí řidiče, protože konkurence se zahřívá a vyvíjí více autonomní a propojené vozy.

Nová technologie japonského výrobce automobilů nebo Advanced Drive je vybavena autonomní technologií úrovně 2, která pomáhá při řízení, jako je omezení pohybu vozu v jízdním pruhu, udržování vzdálenosti od ostatních vozidel a změna jízdního pruhu pod dohledem řidiče na rychlostních komunikacích nebo jiných motorových vozidlech.

„Nové modely jsou prvními produkty Toyota uvedenými na trh, které poskytují bezdrátové aktualizace a využívají technologii AI zaměřenou na hluboké učení, ”uvedl výkonný ředitel společnosti Toyota James Kuffner.

„Toto je opravdu důležitý první krok na naší cestě k vývoji softwaru, který je na prvním místě,“ uvedl na online briefingu a dodal, že společnost se pokusila navrhnout software tak, aby byl skutečně globální a poskytoval opětovné použití.

„V budoucnu budou softwarové funkce automobilů upgradovatelné a přizpůsobivější, podobně jako si lidé přizpůsobují své smartphony,“ dodal Kuffner.

Plně autonomní vozy jsou ovšem stále roky v budoucnosti. Automobilky se postupně seznamují a měnit se musí také zákony v jednotlivých zemích. Každopádně dobrý krok v podání japonského výrobce.