Testy probíhaly mnohem lépe než minulý rok, shodují se v Mercedesu

V úterý skončily na okruhu Ricarda Torma předsezonní testy formule E. Pro tým se sídlem v Brackley probíhaly bez jakýchkoliv potíží. Nyck de Vries a Stoffel Vandoorne celkem odjeli 509 kol, přičemž nejrychlejší čas patří Belgičanovi, který na závěr zaznamenal kolo v hodnotě 1:12.219.

“Tři dny tady ve Valencii byly pro nás dobrou příležitostí, abychom se ujistili, že jsme na sedmou sezonu, která začne 16. ledna v Santiagu, dobře připraveni. V průběhu třídenního testu jsme se soustředili na náš vlastní program, který jsme si před testy naplánovali,” zkonstatoval šéf Mercedesu Ian James. “Zaměřovali jsme se především na práci na spolehlivosti, abychom na autě odstranili všechny dětské nemoci, a vyzkoušeli jsme také, jak si stojíme v oblasti výkonu.”

Dále James zdůrazňuje, že po těchto testech nelze s jistotou určit, jaké bude rozložení sil, neboť každý tým měl svůj vlastní program. Jak si stojí proti ostatním týmům tak odhalí až úvodní eprix sezony v Chile. “Ale celkově jsme s dosaženými pokroky spokojeni,” pochvaluje si.

“Třídenní program jsme absolvovali bez problémů.”

Vandoorne je s celkovým průběhem rovněž spokojený. Připomíná, že vloni touhle dobou se velmi trápili, jelikož je zužovaly technické problémy. Během letošních testů se zaměřovali především na funkčnost, nikoliv na rychlost na jedno kolo.

Prvníma dvěma dny testů jsme se protrápili, přiznává šéf Mercedesu

“Byly to pro nás dobré tři dny, během nichž jsme mohli bez problémů absolvovat náš kompletní program. Je to pozitivní v porovnání stejnou dobou minulý rok. Díky poznatkům z minulého roku jsme teď pracovali na detailech. V tomto testu šlo o to, odjet náš program a příliš se nesoustředit na časy na kolo. Místo toho jsme ujišťovali, že všechno funguje správně a mám pocit, že nám to během těchto tří dnů podařilo. Právě o to jde. S testem  jsem spokojený a teď se těším na to, že zase budu závodit.”

Stejného názoru je i Nyck de Vries, jenž podotýká, že porovnávání se s jejich konkurencí nebylo tentokrát jejich prioritou. “Vím, že to zní jako klišé, ale dokázali jsme absolvovat náš program a nasbírat informace, které jsme si předsevzali. Dá se jen těžko odhadnout, jak na tom jsme v porovnání s konkurencí.”