Toyota Tacoma EV byla zvolena jako č. 2 v průzkumu, i když neexistuje

V prosinci 2021 Toyota představila více než tucet konceptů elektrických vozidel, včetně elektrického pickupu, který vypadal hodně jako elektrifikovaná verze Tacoma.

Automobilka v té době nenabízela žádné informace o elektrickém pickupu a od té doby se o něm nic nestalo, ale zdá se, že elektrická Tacoma udělala trvalý dojem na ty, kteří jej viděli – natolik, že Toyota EV byla zvolena druhým nejoblíbenějším. plně elektrické nákladní vozidlo podle spotřebitelů v každoročním průzkumu EV Truck Survey společnosti Autolist.com za Fordem F-150 Lightning.

Lightning byl na prvním místě žebříčku již druhý rok po sobě, 24 procent respondentů jej zvolilo jako svůj nejlepší EV pickup. Velkým překvapením však bylo, že model, který ani neexistuje – Toyota Tacoma EV – se umístil na druhém místě a 20 procent respondentů jej označilo za svůj nejlepší výběr.

To naznačuje, že by mohla být značná poptávka po něčem menším, než je Lightning, jako je nákladní automobil střední třídy, jako je Tacoma, zejména mezi mileniály.

Říkáme to proto, že varianta Tacoma EV byla obzvláště oblíbená u respondentů z této věkové skupiny – umístila se nejvýše mezi mileniály. Zajímavé je, že Tacoma EV také získala největší zájem ze strany nemajitelů nákladních vozidel, mezi všemi modely elektrických pickupů.

F-150 Lightning byl nejoblíbenějším elektrickým náklaďákem mezi baby boomy a generací X, zatímco Tesla Cybertruck – č. 4 celkově – byla nejvýše hodnocena respondenty z generace Z.

Chevrolet Silverado EV se umístil na třetím místě, Ram 1500 Revolution na pátém místě a GMC Sierra EV na sedmém místě; žádný z těchto elektrických vozíků se zatím neprodával. Zařazeny byly také GMC Hummer EV a Rivian R1T, které se umístily na šestém a osmém místě.

Popularita Tacoma EV by měla být pro Toyotu skvělou zprávou, pokud jej automobilka skutečně zamýšlí uvést do výroby. Zatímco koncept ukázaný v loňském roce vykazoval silnou podobnost se současnou Tacomou, Toyota konkrétně nepotvrdila sériovou Tacomu EV. Pamatujte, že společnost potvrdila plně elektrický pickup v „blízké budoucnosti“, aniž by poskytla jakékoli podrobnosti.