Tým Lewise Hamiltona letos poprvé vyhrál v Extreme E

X44 Vida Carbon Racing získal své první vítězství v sezóně v dramatickém prvním finále X Prix v Chile pro Extreme E.

Sébastien Loeb a Cristina Gutiérrez skončili na trati druzí, ale penalizace pro vítězný McLaren za sraženou vlajku, posunula Fausta a Gilmour na páté místo.

Po dramatickém zvratu vstoupil do finále tým Chip Ganassi Racing jako první rezerva poté, co technické problémy připravily o víkendu vedoucího týmu šampionátu Rosberg X Racing šanci na získání titulu.

Americký tým dokončil závod na třetím místě, ale ve snaze co nejlépe využít příležitosti dostal penalizaci za vynechání waypointu, což následně odsunulo tým z druhého na čtvrté místo.

ACCIONA | SAINZ XE Team tak obsadil druhé místo a ABT CUPRA XE třetí, přestože v cíli byli původně poslední.

„S dnešním výsledkem jsme samozřejmě velmi spokojeni. Byli jsme překvapeni, když jsme viděli, že Rosberg X Racing nezávodí ve finále, ale neměli jsme moc času o tom přemýšlet, protože jsme hned jeli.

Byl to velmi silný boj proti některým skvělým týmům, ale Cristina byla neuvěřitelná a zajistila nejrychlejší kolo ze všech jezdců ve finále,” řekl o závodě vítězný Sébastien Loeb.

„Dnešek byl úžasný, jsme tak šťastní, že jsme vyhráli Copper X Prix a že jsme stále v boji o šampionát. Rosberg X Racing je opravdu silný tým, takže to, že nemohli jet ve finále, pro ně nebylo dobré, ale doufejme, že je zajímavější mít více než jeden tým, který bojuje o šampionát v Uruguayi!

SEPTEMBER 25: Cristina Gutierrez (ESP) / Sebastien Loeb (FRA), Team X44, leads Emma Gilmour (NZL) / Tanner Foust (USA), NEOM McLaren Extreme E, followed by Sara Price (USA) / Kyle Leduc (USA), Chip Ganassi Racing during the Antofagasta on September 25, 2022. (Photo by Andrew Ferraro / LAT Images)

Byl to velmi těžký závod, takže mě překvapilo, že jsem zajela nejrychlejší kolo, ale ukazuje to, jakou neuvěřitelnou příležitost nabízí Extreme E jezdkyním, aby dokázaly sami sebe a ukázaly, že můžeme soutěžit s některými z nejlepších jezdců na světě. Jedeme do Uruguaye, což je pro mě velmi dobré, protože miluji závodit v Jižní Americe. Doufejme, že dokonce vyhrajeme další závod a možná i šampionát,” dodává kolegyně Guttiérez.