Romeo Ferraris odhaluje elektrickou Alfu pro ETCR

Italská stáj, která závodí v mnoha šampionátech s cestovními vozy, odhaluje nový model, jenž nasadí do elektrického šampionátu cestovních vozů.

Vůz byl představen o víkendu na Motorlandu Aragón právě během závodů WTCR. Hyundai dokonce se svým Velosterem absolvoval demo jízdy.

„Jsme velmi rádi, že můžeme zahájit tento nový projekt, který vychází z tvrdé práce zahájené před rokem, kdy jsme se rozhodli vydat na tuto novou cestu, která představuje náš debut ve světě závodů s elektrickými vozy,“ říká šéfka stáje Michela Cerruti.

Vůz má výrazný odstín „Romeo Ferraris red“ a jedná se o soukromý projekt italského modelu s homologací značky Alfa Romeo. Jean-Karl Vernay, jenž startuje s týmem i ve WTCR byl zatím potvrzený jako oficiální jezdec i v ETCR.

„Toto auto vidím poprvé, protože chtěli, aby to bylo překvapení. Na svou práci mohou být velmi hrdí – to, co udělali, je úžasné. Nemají stejné zdroje jako ostatní výrobci a vůz je naprosto výjimečný. Model je opravdu krásný. Byla to spousta práce celé společnosti a ještě hodně práce nás čeká, ale jsem na ně velmi hrdý,” řekl závodník při prezentaci.

K Alfě Romeo a Hyundai se připojí i Cupra. Oficiálně jsou tak pro první sezonu oznámené tři značky, ale jedná se spíše stále o prezentaci. K většímu závodění by mělo dojít od roku 2022, zároveň se spekuluje o příchodu dalších značek.