Týmy a FIA se bály srovnání s F1, v Monaku se proto pojede na zkrácené verzi okruhu

Formule E se při svém návratu do Monaka na verzi okruhu pro F1 nepředstaví. Dohodly se na tom FIA, vedení FE a Monacký autoklub (ACM). Důvodem se zdají být obavy ze srovnání s královnou motorsportu.


Formule E se po roční odmlce v květnu 2019 vrátí do Monaka. Spolu s tím proto svitla naděje, že by se elektrické monoposty mohly představit na stejné verzi okruhu jako F1. Jak se po poslední schůzce klíčových subjektů zdá, idea to byla předčasná a závod se znovu uskuteční na zkrácené verzi.

Rozhodnutí ve značné míře ovlivnily samotné týmy FE, jejichž argumenty směřovaly k nutnosti zachování podoby „kontaktních“ závodů.

Čtěte také: ZNÁME PODOBU OKRUHU V RIJÁDU. TAKOVOU JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI

„Vracíme se zpět ke kratší verzi okruhu,“ uvedl zakladatel série Alejandro Agag. „Touha týmů byla zůstat u tohoto rozložení, takže zůstáváme u stávajícího formátu. Osobně bych raději viděl závod na stejném okruhu co jezdí F1, protože mi vůbec nezáleží na srovnání F1 a FE.“

Tímto prohlášením CEO formule E naráží na přístup FIA, která podle všeho určité náznaky pochybností neschovávala. A i když prý byl v jedné fázi Monacký autoklub na modifikaci připraven, kombinace přání FIA a některých týmů veškeré další diskuze o delší variantě okruhu uzavřela s negativním výsledkem.

Tato informace podléhá ratifikaci ze strany Světové rady motorsportu, jejíž zasedání proběhne již 12. října v Paříži.

REKLAMNÍ SDĚLENÍ
Zažijte závody Formule E na vlastní kůži a udělejte si vlastní obrázek. Využít můžete služeb naší partnerské CK Prima Italia a do Monaka se vydat v doprovodu profesionálů.  

Prvotní dojmy můžete nasát například z videa níže a návštěvy ePrix Berlína 2017/18 pod dohledem dlouholetého komentátora přenosů F1 Tomáše Richtra.