U Maybachu se hodně odvázali!

Mercedes-Benz odhalil zcela odlišný druh konceptu EV pro svou ultraluxusní podznačku Maybach.

Koncept Project Maybach je terénní kupé navržené ve spolupráci se zesnulým módním návrhářem Virgilem Ablohem, který zemřel ve věku 41 let. Posmrtně odhalený koncept kombinuje přehnané proporce kupé s designovými prvky ve stylu Mad Max.

Kupé Project Maybach, které vypadá trochu jako evoluce plně elektrického konceptu Mercedes-Maybach 6, který značka ukázala v roce 2016, je dlouhé 5,5 metru, ale stále je pouze dvoumístné. Velkou část této délky zabírá dlouhá průhledná kapota, pod kterou jsou umístěny solární panely.

Masivní mřížka chladiče je typickým luxusním designem kupé, ale nejsme zvyklí vídat u takového auta zvýšenou světlou výšku, přišroubované lemy blatníků a trubkový střešní nosič a světelnou tyč.

Mercedes také není jediný, kdo si pohrává s proporcemi dlouhé kapoty. Audi nedávno ukázalo svůj koncept elektrického sportovního vozu Skysphere s podobnou siluetou s dlouhou kapotou. Skysphere je jedním ze tří „sférických“ konceptů vyvinutých týmem Artemis Audi, který byl založen v roce 2020 a jeho cílem je urychlit vývoj elektromobilů.