V éře vozů Gen3 uvidíme i NIO 333 Racing

Jisté je, že do nové éry nevstoupí německé prémiové značky Audi a BMW. Jako první svoji účast v mistrovství od deváté sezóny dále potvrdila Mahindra. Následovala DS Automobiles, Porsche, Nissan a Jaguar. Nyní se k této skupině přidává také čínská automobilka 333 Racing.

Číňané také přijmou výzvu se třetí generací elektrických monopostů, jisté tedy je, že jejich vozy na startovním roštu uvidíme alespoň do roku 2026.

“Sledovali jsme vývoj formule E od jejího založení, a nyní, když jako mistrovství světa vzkvétá, se těšíme na další krok s třetí generací vozů,” zní z úst šéfa týmu NIO Vincenta Wanga, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit seznam výrobců, kteří budou nadále ve formuli E závodit.”

Zatímco Audi a BMW z šampionátu odcházejí, tak McLaren projevil zájem o potenciální vstup.

“Minulý rok jsme se coby 333 Racing připojili do rodiny formule E a zúčastnili jsme se množství schůzek s FIA (Mezinárodní automobilovou federací) a formulí E, abychom projednali ‘technický plán cesty’ pro éru třetí generace. Formule E bojuje na přední frontě, co se týká technických inovací v elektromobilitě. Jsme hrdí, že můžeme toho být nadále součástí,” vysvětluje Wang důvody setrvání.

Zpráva potěšila pochopitelně také šéfa šampionátu Jamieho Reigla: “Že se tým 333 Racing pro třetí éru rozhodl, je fantastická zpráva, která ještě více podtrhává mimořádnou pozici formule E jakožto globální sportovní, technologické a marketinkové platformy. Tým učinil strategické rozhodnutí vyvíjet svojí vlastní pohonnou jednotku a vzal do svých rukou osud soutěže. Těšíme se na spolupráci s NIO, až budeme společně rozvíjet další éru formule E.”

Opak Audi a BMW: Jaguar i Porsche zůstanou formuli E věrní