V Extreme E se objeví bývalý pilot formule 1 Heikki Kovalainen

Bývalý vítěz závodu formule 1 Heikki Kovalainen podepsal smlouvu s JBXE, aby jezdil po boku Heddy Hosås v Extreme E.

Po třetím místě v první sezoně, se tým Jensona Buttona v minulém období propadl na deváté místo – navzdory tomu, že si zajistil umístění na stupních vítězů v NEOM Island X Prix I. JBXE se bude snažit odrazit se svou novou sestavou jezdců v roce 2023 se svým Nordic duo za volantem.

Jenson Button, majitel týmu JBXE, řekl: „Těší mě, že můžeme oznámit Heikkiho jako našeho nového mužského jezdce a také to, že Hedda bude pokračovat v týmu! Přivést tak zavedené jméno ze světa motorsportu a někoho, s kým jsem měl to potěšení závodit.

Po jeho přesunu do světa rally nebylo pro tým snadné ho oslovit a jsem hlavou v oblacích, že souhlasil s připojením k týmu a stejně tak je potěšen, že si Heddu udržíme poté, co pokračovala ve velkém pokroku, své místo si plně zaslouží.”

Kovalainen si zajistil své jediné vítězství v kariéře ve Velké ceně Maďarska 2008 a stal se 100. jezdcem, který vyhrál závod formule 1. Tento 41letý jezdec se stává čtvrtým jménem F1, které vstoupilo do Extreme E, když se připojil k majitelům týmu Lewisi Hamiltonovi, Nico Rosbergovi a Jensonovi Buttonovi, se kterými se až příliš dobře zná.

Fin ve své rané kariéře skončil na druhém místě v juniorské sérii formule 1, GP2, za Rosbergem, zatímco v letech 2008 a 2009 byl týmovým kolegou Hamiltona, když závodil za McLaren ve formuli 1 – získal své jediné vítězství a pole position.Heikki Kovalainen, JBXE, řekl:

„Jsem opravdu nadšený, že se mohu připojit k JBXE v sérii Extreme E v Saúdské Arábii! Je to skvělý šampionát se skvělými týmy a jezdci, takže se těším, až s nimi budu soutěžit,” řekl Kovalainen

„Bude to zase něco nového v mé kariéře. Po mém působení ve formuli 1 jsem absolvoval GT a také nějaké rallye a vždy hledám nové výzvy a těším se, až to vyzkouším. Bude to bezpochyby strmá křivka učení, ale jsem pro to a doufám, že se rychle dostaneme do tempa.“