Jde ve formuli E o závody nebo o události, ptá se Mercedes

Formule 1 je globálním sportem. Proto je pro Mercedes tolik důležitá. Jak automobilka vnímá příležitost ve formuli E? Podle šéfa Mercedesu jde především o zajímavý start up, o kterém však zatím nikdo neví, zda jde o sport nebo o společenskou událost.

Automobilka Mercedes se po dlouhých letech loučí s domácím šampionátem DTM. Může za to současný trend elektrifikace. Proud, který ji, podobně jako spoustu jiných výrobců, strhl do formule E.

Prakticky vzato, Mercedes lze ve startovním poli spatřit už letos. HWA Racelab je formulový tým společnosti HWA AG, která s automobilkou velmi úzce spolupracuje. Právě jeho licenci v příštím roce Mercedes převezme.

„Automobilový průmysl se mění a přiklání se k elekrifikaci. Jak formule E vyrostla a co s ní Alejandro Agag dokázal, je neobyčejné,“ shrnuje šéf divize motorsportu Mercedesu Toto Wolff.

Nepřehlédněte:

„V dnešní době se prakticky jedná o základnu OEM producentů, a to srovnáváme všechny série. Domníváme se, že F1 je pro nás ideální, protože jde o globální sport. Je to vrchol motorsportu. Formule E představuje velmi zajímavý start up.

Zatím nevíme, jakým směrem bude pokračovat další vývoj. Půjde o závody? Nebo spíše o událost? Nám se líbí, jak se to jeví dnes. V roce 2019 se připojíme a uvidíme, zda budeme úspěšní či nikoli.

Formule E je o elektrifikaci, závodech v centrech měst, přilákání nového publika. Mít ji proto jako zajímavý start up na jedné straně, a na té druhé provozovat tým v F1 jako globální sport, nám naprosto vyhovuje,“ doplňuje Wolff.

Rozhodnutí účastnit se formule E Mercedes oznámil v červnu 2017. V současném startovním poli se již nacházejí německé automobilky Audi nebo BMW a na vstup se příští sezonu rovněž chystá i Porsche.