V Soulu se poprvé pojede v květnu 2020

V nadcházející sezoně přibude v kalendáři formule E zbrusu nová ePrix, a to v hlavním městě Jižní Koreje. Elektřinou poháněné monoposty se budou prohánět ulicemi Soulu.

Závod by se měl konat na začátku května, což znamená, že rozdělí evropskou část sezony. Z Francie tak týmy a jezdci pocestují do Soulu a následně do Berlína.

Momentálně jsou v jednání dva termíny, buďto 2. května nebo 9. května. Finální datum bude potvrzeno 14. června společně se zveřejněním kompletního kalendáře pro sezonu 2019/20 po schůzce Mezinárodní automobilové federace.

Ovšem datum 2. května by nebylo příliš šťastným řešením, neboť by se ePrix křížila se závodem WEC v belgickém Spa.

Soul ePrix bude prvním mezinárodním závodem v zemi od Grand Prix Formule 1 na okruhu v Yeongamu v roce 2013.

“Jsem přesvědčený, že to nezpůsobí (květnový termín) žádné vážné problémy. Asijský trh je pro BMW a ostatní výrobce velmi důležitý. Proto je Jižní Korea rozhodně zajímavým místem,” řekl sportovní ředitel bavorské automobilky Jens Marquard pro britský portál e-racing365.com.

Nicméně některé stáje nejsou s plánovaným termínem zhola vůbec spokojené, protože jim to naruší testovací programy pro nadcházející sezonu. “Jestli se to stane a v květnu budeme v Soulu závodit, tak to bude klíčkové, protože to bude v testovacím okně, takže oznámení finálního data bude důležité pro všechny,” uvedl šéf týmu Audi Sport ABT Schaeffler Alan McNish.