Vandoorne je výsledkem z Monaka motivovaný

Tým DS PENSKE zatím získal svůj největší počet bodů v sezóně 10, když skončil třetí a čtvrtý na E-Prix Monaka 2024. Stoffel Vandoorne se ocitl na stupních vítězů a jeho týmový kolega Jean-Eric Vergne těsně za ním.

Byl to Vandoorne, kdo získal umístění na stupních vítězů a svůj velký úspěch od posledního závodu sezóny 2022. Bylo to pro něj také první umístění na prvních třech místech v týmu DS PENSKE a poprvé pro skupinu PENSKE, která nikdy neskončila na stupních vítězů v Monaku, ať už ve Formuli E (2015-), ani ve Formuli 1 (1975-77).

„Zajištění mého prvního pódia v sezóně a umístění na třetím místě na Monaku E-Prix je pro mě významným milníkem v sezóně,” řekl po závodě šampion 8. sezóny Vandoorne.

„Byla to cesta plná výzev a tvrdé práce, ale stát na pódiu stojí za to. Jsem vděčný za podporu svého týmu a jsem nadšený, že jsem předvedl tak silný výkon na jednom z nejikoničtějších okruhů motorsportu. Toto pódium je jen začátek a jsem více než kdy jindy motivován pokračovat v úsilí o úspěch v nadcházejících závodech.”

Pro Vergneho čtvrté místo také znamenalo, že to bylo poprvé od E-Prix Londýna 2016, kdy měl PENSKE dva vozy v první čtyřce.

„Začátek na P5 a umístění na P4 v dnešním závodě byl pro nás solidní výsledek,” dodal JEV.

„Tvrdě jsme bojovali a každá získaná pozice na tak náročné trati jako Monako je úspěch. Nebyl to snadný závod, ale zůstali jsme soustředění, využili jsme každou příležitost a přivezli domů cenné body pro tým. Vezmeme si pozitiva z dneška a budeme pokračovat v tom, abychom v budoucnu usilovali o ještě lepší výsledky.”