Vandoorne věří v rychlé spojení Dragon a DS

DS Automobiles oznámila své spojení s týmem Dragon Penske po skončení éry Gen2, čímž ukončila své partnerství s týmem Techeetah, který mezitím vypadl z roštu.

Francouzský výrobce představil svůj vzhled E-TENSE FE23, který přenesl černou a zlatou barvu a použil diamantový design používaný Dragon Penske v předchozích dvou sezónách.

Vandoorne se stěhuje z odcházejícího týmu Mercedes a připojuje se k DS Penske, který je partnerem dvojnásobného šampiona formule E Jeana-Erica Vergneho.

Při představení Vandoorne řekl, že by se mohl hodně naučit z rodokmenu v kempu DS a že by také mohl předávat své vlastní zkušenosti ze zisku titulu s Mercedesem.

„Mám zkušenosti z posledních pár let s Mercedesem a samozřejmě jsme byli také velmi úspěšní,” řekl Vandoorne.

„A DS byl vlastně jeden z našich velkých konkurentů. Pro mě osobně je docela příjemné přijet do nového prostředí, abych viděl, co dělali, abych si z toho vzal pozitiva.

A pak z mé strany, abych jim přinesl zkušenosti, které jsem měl z minulosti. Takže si myslím, že tato kombinace nás jen posiluje.

Když začnete mluvit s inženýry, položíte všechny body na stůl a pokusíte se jeden od druhého učit. Je spousta věcí, které se tomuto týmu dařily, bylo mnoho věcí, které se nám zjevně dařily dobře.” posledních pár sezon.

„A myslím, že pokud dokážeme dát všechny tyto body dohromady, pak z nás udělá jen silnější balíček.”

Vandoorne také vysvětlil, že mít společný jazyk s inženýry, protože umí mluvit francouzsky, znamená, že byl schopen efektivně komunikovat se svým novým týmem.

„Když jste zvyklí pracovat s týmem poměrně dlouho, poznáte každého a zvyknete si na způsoby, jak to v týmu funguje.

Mám za sebou velkou změnu, ale zabydlel jsem se tam velmi dobře. Některé kluky, které jsem už znal z minulosti v juniorských sériích, to určitě hodně pomohlo zabydlet se.

To, že mluvím stejným jazykem, je vlastně také velký přínos, abych poznal lidi na osobnější úrovni.

Je to tým, který má evidentně hodně velmi dobrou historii, takže ví, o čem mluví. A myslím si, že s vlastní zkušeností, když jsem přišel i zvenčí, to bylo velmi cenné. Takže se těším abychom společně zahájili sezónu.”