Ve finále šesté sezony první double Mercedesu a premiérový triumf Vandoorna

Se sezonou 2019/ 20 se ve velké parádě rozloučil Mercedes, který si dojel pro první double ve formuli E, přičemž Vandoorne vůbec poprvé závod kontroloval z první pozice od zhasnutí světel po šachovnicovou vlajku. Techeetah opět chytil druhý dech, oba žlutočerné vozy bodovali. Rast si dalším skvělým výkonem řekl o kontrakt pro nadcházející sezonu. Naopak vítěz včerejší eprix Rowland musel skousnout hořkou pilulku v podobě odstoupení ze závodu.


První kolo finálního závodu tentokrát proběhlo bez kolizí. Vandoorne si vedení uhlídal a ani za ním nedošlo k dramatickým změnám pořadí, pouze Mortara si polepšil, když se posunul na pátou pozici. Dobrá úvodní kola měl rovněž de Vries, který překonal třetího Rasta a Camara předjel osmého Janiho.

Jako první vjel do aktivační zóny de Vries, o chvíli později aktivoval útočný mód také jeho týmový kolega a lídr závodu Vandoorne, oba se propadli o jednu pozici, kterou však posléze opět získali zpět. Mezitím se probíjeli vpřed piloti Techeetahu. Vergne se v polovině závodu nacházel již na 11. pozici, zatímco da Costovi patřilo třinácté místo.

O drobné pozdvižení se 13 minut před koncem postaral di Grassi, který téměř kolidoval s Frijnsem. Krátce po tom spolu sváděli krásný souboj o vedení Vandoorne s Buemim. Belgičan si však vedení ubránil.

Osm minut před koncem byl nucen odstavit svůj monopost Rowland poté, co se mu začal rozpadat. Ke kontaktu došlo mezi Massou a Simsem, oba však mohli pokračovat dále.

O pár minut později opět di Grassi bojoval s Frijsem o šestou pozici. Tentokrát už byl Brazilcův manévr úspěšný. De Vries byl oproti Buemimu ve výhodě, jelikož měl o špetku více energie a dostal se tak na druhé místo. Švýcara okamžitě začal ohrožovat čtvrtý Rast.

Pro své premiérové vítězství si dominantním způsobem dojel Stoffel Vandoorne a díky druhému místu Nycka de Vriese získal Mercedes první double ve formuli E. Na pódiu je doplnil Buemi. Další skvělý výkon podal čtvrtý Rast. Za ním se zařadili Bird s di Grassim. Další famózní stíhací jízdu předvedlo duo DS Techeetah, přičemž do cíle dojeli na 7. (Vergne), resp. 9. místě (da Costa). Mezi ně se vmísil di Grassi. Nejlepší desítku pak uzavřel Mortara.